Kalo tek përmbajtja

ëndërroni për gëlbazën

8 Shpërndaje

ju kërkoni të dini çfarë do të thotë të ëndërrosh për gëlbazën?

ëndërroni për gëlbazën

Mund të duket si një ëndërr e çuditshme dhe në fakt është, por si gjithë të tjerat fsheh një mesazh të fuqishëm pas saj.

Kur flemë, ne lejojmë nënndërgjegjen tonë të na dërgojë mesazhe.

Këto mesazhe janë ëndrrat tona, të cilat mund të vijnë në format nga më të ndryshmet: nga ëndrrat e zakonshme, tek ëndrrat që duket se nuk kanë fare kuptim.

Dhe janë ato ëndrra që duket se nuk kanë kuptim që na shqetësojnë më shumë, apo jo?

Disa janë të frikshme, disa janë të çuditshme, disa na bëjnë të zgjohemi të zhytur në mendime.

Nëse ndiheni kështu, dijeni se nuk jeni vetëm.

Të gjithë ne e kalojmë këtë situatë në një kohë.

Dhe dijeni se çdo ëndërr mund të interpretohet.

Interpretimi i ëndrrave është deshifrimi i asaj që nënndërgjegjja juaj duhet t'ju tregojë.


Çfarë do të thotë të ëndërrosh për gëlbazën?

Çfarë do të thotë të shohësh katar në ëndërr

Nëse gjatë ëndrrës tuaj keni parë gëlbazë dhe e keni parë të pakëndshme dhe të neveritshme, por dëshironi të kuptoni kuptimin e saj, dijeni se ka shumë interpretime.

Ju nuk duhet domosdoshmërisht të jeni në një proces të ftohtë, për shembull, të ëndërroni mukozën dhe gëlbazën.

Kjo lloj ëndrre mund të sjellë mesazhe sikur ju duhet të "pastroni veten", por jo në kuptimin fizik, por në atë shpirtëror dhe emocional.

Ti mundesh të ndihesh i pistë brenda, sikur diçka që keni bërë është e gabuar ose gjykoni si të pandershëm.

Tani është një kohë e shkëlqyer për reflektim: a jeni të sinqertë në marrëdhënien tuaj, apo po gënjeni apo e tradhtoni partnerin tuaj?

Jeni të sinqertë në punën tuaj??

Apo po bëni thashetheme për kolegët dhe shefin tuaj pas shpine?

Nëse keni ëndërruar gëlbazë, kjo është koha për të pastruar veten nga brenda.

Reflektoni për qëndrimet tuaja dhe se si ato mund të ndikojnë tek të tjerët dhe tek vetja.

Reflektoni nëse jeni të sinqertë dhe të sinqertë me njerëzit që meritojnë respektin tuaj.

ëndërroni gëlbazën e gjelbër

Nëse në ëndërr keni parë gëlbazë jeshile dhe jeni neveritur, kuptoni kuptimin që qëndron pas saj.

Gëlbaza e gjelbër është sinonim i një lloj sëmundjeje ose sëmundjeje, por kjo nuk duhet të merret fjalë për fjalë, kështu që mos u shqetësoni për të qenë të sëmurë.

Kjo ëndërr zbulon shumë më tepër se ju duhet të bëni një pastrim të brendshëm.

Gjërat brenda jush, midis ndjenjave dhe mendimeve tuaja nuk janë në rregull, dhe ju duhet të "shëroni" dhe "pastroni" veten nga këto gjëra. emocione negative.

Tani është një kohë e mirë për të reflektuar dhe kuptuar se çfarë ju shqetëson.

Si mund t'i bëni ditët tuaja më të mira?

Çfarë po ndodh në jetën tuaj që po ju bën të sëmurë nga brenda?

Bëni këtë analizë të vetvetes dhe kërkoni mënyra për të sjellë energji të mira në jetën tuaj.

Ëndërro sikur gëlbaza del nga hunda

Nëse në ëndërr keni fryrë hundën dhe keni parë gëlbazë që dilte prej saj, kjo është një shenjë se do të mund të çliroheni nga një situatë që po ju bën të ndiheni të bllokuar dhe të pakënaqur.

Kjo situatë mund të jetë si në mjedisin e punës, si në marrëdhëniet e dashurisë, problemet afektive, problemet familjare, apo çdo lloj situate që mund t'ju shqetësojë për momentin.

Tani është koha ideale për të bërë një vetë-analizë të asaj që ju shqetëson dhe ju heq lirinë.

Mos harroni se ju jeni përgjegjës për lumturinë dhe mirëqenien tuaj, dhe nëse diçka ju shqetëson, duhet të ndryshoni.

gëlbazë që del nga goja

Të ëndërrosh që gëlbaza të dalë nga goja mund të jetë e neveritshme, por ka një kuptim.

Një ëndërr e tillë e tregon këtë do të dëshironit të thoni gjithçka që ndjeni dhe mendoni njerëzve, por ai nuk është në gjendje të shprehet.

Mund të jeni duke kaluar nëpër situata që po ju shqetësojnë dhe po ju lënë pa reagim, deri në atë pikë sa të mbyllni gojën.

Reflektoni për gjithçka që ju ka “ngecur në fyt”.

Kuptoni se për sa kohë që nuk mund t'i ekspozoni mendimet tuaja, gjithmonë do të ndjeni një shqetësim brenda jush.

Mundohuni t'u tregoni njerëzve rreth jush se si ndiheni në situata që ju shqetësojnë dhe pengojnë paqen dhe mirëqenien tuaj.

Filloni t'i jepni përparësi ndjenjave tuaja.

ëndërroni shumë gëlbazë

Nëse në ëndërr keni parë një vëllim të madh gëlbaze, ky mund të jetë një alarm i rëndësishëm: ka shumë ndjenjat e bllokuara brenda jush që ju duhet të kontraktoni.

Këto ndjenja po ju shqetësojnë pasi ndiheni të pamjaftueshëm ose të paaftë për të sjellë qetësi në jetën tuaj.

Ju mund të përvetësoni shumë probleme dhe nuk dini më si t'i trajtoni ato.

Tani është koha për të "pastruar" jetën tuaj: hiqni gjithçka që ju sëmur, si dhe simbolikën e shumë gëlbazës që del nga trupi juaj.

Shokë të rremë, punë e keqe, marrëdhënie që nuk funksionon, mendimet negative, pra çdo gjë që mund të të sëmur nga brenda.

Do të vini re se do të ndiheni më të lehtë pasi të eliminoni gjithçka që ju ka lënduar.

Ëndërro për gëlbazën që njollos rrobat

Nëse në ëndërr keni parë një rrobë të njollosur nga gëlbaza, mund të zgjoheni duke ndier të përzier dhe duke dashur të kuptoni se cila është simbolika pas saj.

Gëlbaza në rroba simbolizon a problem në jetën tuaj që nuk mund ta zgjidhni.

Mund të jetë një problem financiar, një problem në punë, një problem dashurie, çdo lloj situate e pafavorshme që ju ka hequr qetësinë.

Mos lejoni që problemet të kontrollojnë mendjen tuaj.

Mbani mend: ashtu si gëlbaza në rroba mund të pastrohet me ujë dhe sapun, edhe problemet tuaja mund të kenë zgjidhje të thjeshta, edhe pse duken komplekse dhe të pamundura për t'u zgjidhur.

Mundohuni të analizoni nëse në ëndërr jeni përpjekur të pastroni rrobat që ishin të ndotura me gëlbazë.

Nëse po, atëherë është një shenjë se në një kohë të shkurtër do t'ju duhet të mësoni t'i zgjidhni problemet në një mënyrë pozitive.

Mundohuni të kuptoni se sado e keqe të jetë, ka gjithmonë një shans për të mësuar një mësim pozitiv dhe për ta përdorur atë për evolucionin moral.


Gëlbaza juaj ishte e ndryshme apo me ngjyrë tjetër?

Më sipër tregojmë kuptimet e ëndrrave më të zakonshme për katarrën.

Ne e dimë se mund të ketë më shumë, por këto janë ato që kemi gjetur dhe na raportojmë.

Nëse keni ëndërruar diçka ndryshe, nëse gëlbaza juaj ishte e ndryshme ose e një ngjyre tjetër, ju kërkojmë të komentoni poshtë këtij artikulli.

Ne do të shtojmë më shumë kuptime ndërsa marrim komente.


Më shumë ëndrra:

O Kuptimi i ëndrrës së gëlbazës ishte ajo që prisnit?

A prisnit të gjenit diçka ndryshe në ëndrrën tuaj?

Ndoshta ju duhet të shikoni më tej ose të kontrolloni ëndrrat që pasojnë këtë.

Nëse keni ndonjë pyetje, mos hezitoni të na pyesni, ne do t'ju përgjigjemi sa më shpejt të jetë e mundur.

<< Kthehu te MysticBr

8 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

Komentet (3)

Avatar

kam pare nje pike gëlbaze ne goje, ata qe jane lige e dini?(e neveritshme e di) u mundova ta pështyja por nuk më dilte pastaj e tërhoqa me dorë dhe doli. , më ishte ngjitur në fyt, ishte i madh dhe kishte majën e kuqe.

përgjigje
Avatar

Kam ëndërruar që kam lëshuar gëlbazë të zezë shumë herë radhazi.

përgjigje
Avatar

Ëndërroja se e kisha të vështirë të nxirrja gëlbazën nga fyti, më dukej si çamçakëz dhe shumë jeshile… në fund arrita ta nxirrja duke e tërhequr dhe shtrirë si çamçakëz.

përgjigje