Kalo tek përmbajtja

banjë me 7 barishte

5 Shpërndaje

O banjë me 7 barishte për shkarkim dhe për pastrim shpirtëror ka qenë një nga më të kërkuarit këtu në portalin tonë mistik.

banjë me 7 barishte

Duke pasur parasysh të gjitha këto kërkesa, ne do t'ju mësojmë recetën më të mirë dhe më të fuqishme për të përmirësuar jetën tuaj në më pak se 5 minuta.

Që kjo të ndodhë, thjesht lexoni të gjithë artikullin tonë dhe mblidhni të gjitha materialet e nevojshme.

Sigurisht më të rëndësishmet janë 7 barishtet e shenjta të thara.

Duam t'ju paralajmërojmë se të gjitha barishtet kanë një fuqi të ndryshme, ndaj këshillohet të ndiqni një recetë të saktë për një banjë të saktë dhe funksionale.

Për fat të mirë ne kemi recetën ideale, tashmë të testuar dhe me qindra dëshmi!


Për çfarë shërben Umbanda 7 Herb Bath?

Për çfarë shërben Umbanda 7 Herb Bath?
Kamomil

Banja me shtatë barishte është një nga më të njohurat në botën Umbanda.

Është normale të kryhen banja shkarkimi, mbrojtjeje dhe pastrimi shpirtëror me vetëm 1 deri në 2 përbërës.

E veçanta e kësaj banje është se ai do të mbledhë 7 barishtet më të fuqishme, duke na bërë kështu të “goditemi” nga një valë thjesht e pabesueshme pastrimi.

A mund ta imagjinoni se si është të bëni një dush me fuqi të barabartë me 10 banjë normale?

Nëse nuk e keni imagjinuar, mund ta bëni sepse kjo është fuqia dhe forca që këto barishte do të kenë në trupin dhe shpirtin tuaj.

Në këtë mënyrë do të shijoni përfitimet e bimëve të nevojshme për banjot.

Për të analizuar qëllimin e kësaj banje, ne duhet të analizojmë secilën barishte në veçanti, shikoni ato më poshtë.


Bimët e nevojshme për larjen dhe pastrimin e banjës

Ka qindra barishte në të gjithë botën, por vetëm disa prej tyre kanë përfitime shëndetësore dhe shpirtërore përmes banjove.

Ne do t'ju tregojmë shtatë barishtet më të fuqishme në botën e Umbanda për banjën me 7 barishte.

Të gjitha këto barishte luajnë një rol të rëndësishëm në këtë shkarkim të plotë dhe në këtë pastrim të fortë energjik dhe shpirtëror.

Shtuam 8 barishte sepse ka nga ata që pëlqejnë të shtojnë Comigo-Nobody-Can në banjat me 7 barishte, por në këtë rast nuk do ta shtojmë.

Përfitimet e bimëve Përfitimet
djegës Piperi është shumë i fuqishëm. Ajo ka fuqinë të thithë të gjithë zilinë dhe energjitë e këqija nga trupi juaj dhe madje edhe nga shtëpia juaj!
karafil Karafili është përgjegjës për pastrimin e atmosferës dhe shpirtit. Ai kujdeset për pjesën shpirtërore që asgjë nga bota tjetër ta sulmojë.
Kamomil Kjo bimë ose lule shërben për mirëqenie dhe lumturi. Ndërsa barërat e tjera kanë të bëjnë me mbrojtjen, kamomili ka të bëjë me mirëqenien tuaj.
Guine Guinea është një nga bimët më të forta në këtë banjë dhe madje është pak helmuese. Përdoret për të thyer magji të forta dhe magji që mund t'ju jenë bërë.
Borziloku Borziloku duket si një bimë e thjeshtë, por është shumë efektive për të tërhequr paqen e mendjes dhe shpirtit.
Rozmarina Roli kryesor i rozmarinës është të largojë të gjitha mendimet e këqija që shkaktojnë trishtim dhe pakënaqësi. Përdoret gjithashtu në disa banja për të tërhequr para dhe prosperitet.
Arruda Era e fortë e rue ndihmon për të hequr të gjitha të këqijat nga trupi juaj, shpirti juaj dhe madje edhe shtëpia juaj. Ju çlironi nga fiksimi i shpirtrave me lehtësitë më të mëdha.

Tani që i dini të gjitha përfitimet e bimëve, ne mund të kalojmë te receta e fuqishme që do të ndryshojë jetën tuaj njëherë e përgjithmonë!


Bath of 7 Sacred Herbs – Recetë origjinale

Si të bëni dush me 7 barishte
barishte për banjë

Gjithmonë na pëlqen t'u përcjellim lexuesve tanë recetat më të thjeshta dhe origjinale të mundshme.

Pasi analizuam disa shembuj dhe disa dëshmi, hasëm në një nga recetat më të mira të gjithë kësaj banjoje.

Doli të ishte më e thjeshta sepse është bërë e gjitha me barishte të thata.

Bimët e thata gjenden lehtësisht në çdo dyqan ushqimesh shëndetësore dhe madje edhe në supermarkete të mëdha.

Edhe pse janë tharë, ato ende kanë fuqi dhe në këtë rast në sasinë ideale pasi do të përziejmë shumë barishte së bashku.

Si të bëni dush me 7 barishte

Ndiqni të gjithë hapat tanë dhe shikoni jetën tuaj duke ecur përpara në më pak se 5 minuta!

  • Një grusht me çdo bar të thatë;
  • 2 litra ujë.

Përgatitja e kësaj banjoje është më e thjeshta nga të gjitha dhe nuk keni nevojë as të zieni ujë.

Hidhni 2 litra ujë në një enë shumë të madhe dhe shtoni 1 grusht nga çdo barishte e përmendur më sipër.

Zakonisht rekomandojmë të 8-at e mësipërme, por nëse dëshironi, mund të më përjashtoni mua-askush-mund.

Në rastin e specave ju rekomandojmë të vendosni vetëm 2 deri në 3.

Pasi të keni të gjithë përbërësit në enë, lëreni të pushojë për 2 deri në 3 orë.

Pasi të ketë mbaruar së pushuari, mund ta kulloni përzierjen dhe të mbani vetëm ujin e nevojshëm për banjë.

Sa i përket përbërësve të mbetur, mund ta hidhni në kosh.

Filloni duke larë trupin tuaj, ashtu si bëni në një banjë normale higjienike.

Vazhdoni banjën e 7 bimëve të shenjta të thata duke e derdhur ujin nga qafa poshtë shumë ngadalë.

Ne dëshirojmë t'ju rekomandojmë që të thoni gjithmonë "Ati ynë" dhe "Tungjatjeta Mari", ndërsa derdhni ujin.

Pasi të ketë mbaruar uji, relaksohuni, pastroni kokën dhe të gjitha mendimet tuaja dhe lëreni të thaheni natyrshëm.

Thjesht vishuni dhe shikoni nëse dushi funksionoi!

Sipas dëshmive, banja e 7 shërbëtorëve të shenjtë ka efekte të menjëhershme!

Ju duhen më pak se 5 minuta që të filloni të ndjeni një trup më të lehtë, një mendje të zbrazët dhe lumturi më të madhe brenda jush sesa keni ndjerë ndonjëherë më parë!


A duhet ta përsëris recetën e banjës me 7 barishte çdo ditë?

Periudha e përsëritjes së të ardhurave është shumë e rëndësishme.

Nëse lahemi shumë shpesh, mund të ekzagjerojmë sasinë e mbrojtjes dhe pastrimit dhe nëse e përsërisim disa herë, mund të mos mbrojmë veten.

Mos u shqetësoni, ka një periudhë të caktuar që mund të ndiqni.

Ne ju rekomandojmë që të bëni një dush me 7 barishte çdo 15 ditë.

Dita e javës nuk bën dallim dhe e njëjta gjë ndodh me fazën e hënës.

Ne i këshillojmë lexuesit tanë vetëm që ditën e banjës të zgjedhin një ambient qetësie dhe qetësie, asgjë më shumë.


Më shumë banja:

Unë shpresoj se banjë shkarkimi me 7 barishte të shenjta me të vërtetë ju ndihmon të përmirësoni jetën tuaj në më pak se 5 minuta.

Mos harroni kurrë të ndiqni të gjitha hapat e përmendur në artikull.

Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me përmbajtjen e artikullit, ju lutemi lini një koment në seksionin përkatës.

<< Kthehu te MysticBr

5 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *