Kalo tek përmbajtja

banjë me gjethe dafine

14 Shpërndaje

O banjë me gjethe dafine mund dhe duhet të përdoret nga të gjithë njerëzit për të përmirësuar jetën e tyre.

banjë me gjethe dafine

Banjat që ne mësojmë në blogun tonë janë bërë gjithnjë e më të famshme për shkak të efekteve pozitive që sjellin në jetën e njerëzve.

Është për këtë arsye që ne jemi të kënaqur të prezantojmë të njëjtën banjë për të tërhequr gjëra të mira, shumë para dhe për të marrë më shumë energji për jetën tonë të përditshme.

Nëse keni disa gjethe dafine në shtëpinë tuaj dhe i përdorni vetëm në recetat e shtëpisë tuaj, po humbisni shumë.

Është e mundur të bëhen me to rituale të thjeshta që madje mund të ndryshojnë jetën e njerëzve në mënyrë drastike.

Dëshironi të mësoni banjën më të mirë ndonjëherë? Filloni duke lexuar gjithçka që ju nevojitet më poshtë…


Banjë me gjethe dafine për çfarë shërben?

Për çfarë përdoret banja me gjethe dafine?

Banjat e shpëlarjes mund të kenë disa qëllime në varësi të përbërësve që përdorim.

Në këtë rast ne do t'ju mësojmë një recetë të thjeshtë që do t'ju shërbejë i japin energji trupit tonë, jepni energji në mendjen tonëdhe përveç tërheqim para dhe pasuri në jetën tonë.

Është një banjë e fuqishme me gjethe dafine për të përmirësuar jetën tonë financiare dhe për të tërhequr tek ne të gjithë forcën e nevojshme për të jetuar një jetë të lumtur.

Duket e thjeshtë, por mund të nënkuptojë ndryshimin midis trishtimit dhe lumturisë.

Nëse keni nevojë për më shumë energji, më shumë para dhe më shumë mundësi ekonomike, duhet ta provoni vërtet recetën.

Besoni se është shumë i fuqishëm dhe se mund të bëjë shumë ndryshime në jetën tuaj.


banjë me gjethe dafine

Tani që e keni parë se për çfarë shërben kjo banjë, mund të kaloni te receta.

Më lejoni t'ju them menjëherë se ne do të zbulojmë më të thjeshtat nga të gjitha, në mënyrë që çdokush ta përgatisë atë në shtëpi me përpjekje minimale.

Fillimisht duam t'ju themi se këtë dush mund ta bëni vetëm në Të hënën, të mërkurën dhe të premten.

Nëse e bëni një ditë tjetër, nuk do të merrni fuqinë tuaj maksimale, ndaj ndiqni këtë këshillë të thjeshtë që bën të gjithë ndryshimin.

Shikoni të gjithë procedurën, si dhe përgatitjen, materialet dhe mënyrën e marrjes së saj.

  • 12 gjethe dafine;
  • 1 litër ujë.

Për të kryer banjën me gjethe dafine, filloni duke hedhur 1 litër ujë të vluar.

Sapo të vlojë fikim zjarrin dhe shtojmë 12 gjethet e dafinës.

Lëreni të pushojë për rreth 5 deri në 10 minuta.

Kullojeni përzierjen, duke hequr gjethet dhe vendosini në një bimë në vazo ose në një kopsht të bukur.

Tani thjesht ruajeni përzierjen pasi do t'ju duhet për t'u dush.

Filloni duke bërë fillimisht një dush të higjienës personale dhe më pas ndiqni hapat tanë.

  1. Derdhni ujin e marrë më parë nga supet poshtë;
  2. Ndërsa e bëni këtë, thoni fjalët e mëposhtme: "Energjia e prosperitetit është në jetën time. Dyert hapen, paratë shfaqen, prestigji im rritet. Jam i bekuar.";
  3. Tani vetëm prisni dhe mund të jeni të sigurt se jeta juaj do të përmirësohet!

Është një proces shumë i thjeshtë, por vërtet mund të ndryshojë jetën tuaj përgjithmonë!


Këshilla për ta bërë banjën me gjethe dafine më të fuqishme

Janë disa këshilla për të cilat askush nuk flet dhe që mund t'i bëjnë banjat edhe më të fuqishme.

disa prej tyre janë Lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari në fillim dhe në fund të çdo banje.

Një tjetër këshillë e thjeshtë që mund t'ju japim është t'i shtoni kësaj banjë pak kanellë, kjo do ta bëjë atë edhe më të fortë.

Këshilla që na pëlqen të japim më shumë është ajo zgjidhni një ditë të qetë, pa asnjë në shtëpi dhe që të mbyllni të gjitha dyert dhe të gjitha dritaret në momentin e banjës me gjethe dafine, kjo do të parandalojë hyrjen e lëngjeve të këqija dhe energjive të këqija.

Mund të duken si këshilla shumë të thjeshta, por më besoni ato bëjnë të gjithë ndryshimin kur laheni.


Më shumë banja:

Tani që dini si ta përgatisni këtë banjë të fuqishme, bëhet e pamundur të mos vraponi në kuzhinë dhe të bëni këtë recetë që mund t'ju ndryshojë jetën!

Mos harroni kurrë se besimi është baza e gjithë botës mistike.

Duhet të besosh për të punuar dhe duhet të kesh shumë besim. Në këtë mënyrë nuk mund të dështoni!

Nëse keni akoma dyshime, mos hezitoni të komentoni.

Ne mund t'ju rekomandojmë banja të tjera përveç banjës me gjethe dafine.

<< Kthehu te MysticBr

14 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *