Kalo tek përmbajtja

Banjë me karafil, kanellë dhe gjethe dafine

1K Shpërndaje

Një recetë e mirë banjë me karafil, kanellë dhe gjethe dafine duhet të studiohet mirë dhe duhet të testohet disa herë.

Banjë me karafil, kanellë dhe gjethe dafine

Kjo banjë e fortë mund të ketë efekte pozitive në trup, por nëse merret në doza të gabuara mund të jetë e dëmshme për shëndetin tuaj.

Qëllimi ynë me shkrimin e këtij artikulli është t'ju tregojmë se si ta bëni këtë banjë dhe sigurisht t'ju tregojmë se për çfarë shërben në të vërtetë.

A ia vlejnë përfitimet?

A ka banja alternative më të fuqishme?

Le të vazhdojmë të shpjegojmë gjithçka që duhet të dini për këtë recetë!


A funksionon banja me karafil, kanellë dhe gjethe dafine?

Banjë me karafil, kanellë dhe gjethe dafine
gjethe dafine

Përpara se të bëni çdo lloj banje duhet të përpiqeni të dini nëse funksionon vërtet apo jo.

Për fat të mirë, ne paraqesim vetëm receta në blogun tonë që tashmë janë testuar.

Ky banjë tashmë është testuar nga mbi 100 persona dhe ka një shkallë të lartë të historive të suksesit.

Këta 3 përbërës së bashku formojnë një banjë jashtëzakonisht të fortë dhe të fuqishme me karafil, kanellë dhe gjethe dafine.

Banja ishte në gjendje të ndryshonte jetën e qindra njerëzve, tani ju vetëm duhet të merrni iniciativën për ta bërë atë dhe ta merrni atë për të ndryshuar edhe jetën tuaj.


Përfitimet e përbërësve të banjës

Banjë me gjethe dafine, karafil dhe kanellë
shkopinj kanelle

A i dini përfitimet e marrjes së këtij kompleksi të banjës me 3 përbërës?

Ne vendosëm t'jua shpjegojmë këtë shumë thjeshtë dhe shpejt.

Shikoni më poshtë përfitimet e secilit përbërës veç e veç dhe më pas shpjegojmë përfitimet e banjës në përgjithësi.

përfitimet e përbërësve
karafil Karafili përdoret në magjinë cigane për të përgatitur banjot për të mbrojtur trupin dhe të gjithë atmosferën. Është një përbërës i fortë që siguron mbrojtje dhe mirëqenie për këdo që e përdor.
kanellë Kanella është një përbërës jashtëzakonisht i fortë dhe ka nga ata që thonë se është vërtet magjike. Siguron mirëqenie, fat dhe gëzim në jetën e një personi. Nëpërmjet fuqisë së tij ne mund të përmirësojmë jetën tonë në një mënyrë shumë të përgjithshme. Ne përmirësojmë dashurinë, jetën, shëndetin financiar dhe shumë më tepër!
gjethe dafine E fundit, por jo më pak e rëndësishme, kemi dafinën ose dafinën. Ajo ka një rol shumë të rëndësishëm në lidhje me paratë dhe prosperitetin. Nëpërmjet saj do të arrini të përmirësoni jetën tuaj financiare, do të keni më shumë mundësi për para dhe një punë më të paguar.

Në një mënyrë shumë të përgjithshme, banja me karafil, kanellë dhe gjethe dafine do të funksionojë në të gjitha aspektet e jetës suaj.

Ai punon për të përmirësuar dashurinë tuaj, punon për të përmirësuar jetën tuaj financiare, jetën tuaj të dashurisë dhe madje e çliron trupin tuaj nga të gjitha energjitë dhe dridhjet e këqija.

Është një nga banjat më të mira për pastrim shpirtëror dhe lumturi që mund të marrësh!

Janë vetëm 3 përbërës, por janë më të mirët që mund të përdorni.

Nëse keni nevojë për pak gëzim për të jetuar ose nëse keni nevojë të kapërceni një moment të keq në jetën tuaj, duhet ta provoni vërtet recetën tonë.


Banjë me karafil, kanellë dhe gjethe dafine

dafina e thatë
dafina e thatë

Tani që i dini të gjitha përfitimet dhe për çfarë shërben kjo banjë e fuqishme, ne mund të kalojmë te receta.

Është e ngjashme me banjën me gjethe dafine ose banjën e thjeshtë me karafil.

Thjesht duhet të grumbulloni të gjithë përbërësit siç do t'ju tregojmë më poshtë dhe të filloni ta bëni dhe ta merrni.

  • 7 karafil;
  • 3 shkopinj kanelle ose 3 luge kanelle pluhur;
  • 3 gjethe dafine të thara;
  • 2 litra ujë.

Ju mund të keni vënë re se përbërësit janë vetëm ata që përmenden në titull.

Përgatitja e të gjithëve është jashtëzakonisht e thjeshtë.

Të gjitha i vendosim të ziejnë në 2 litra ujë për 10 minuta.

Pas këtyre 10 minutave do t'ju duhet të fikni zierjen dhe t'i lini të gjitha të pushojnë për rreth 1 orë.

Pas kësaj kohe, kullojeni të gjithë përzierjen dhe mbani vetëm ujin e banjës, ndërsa për pjesën tjetër të përbërësve, thjesht mund ta hidhni.

Tani që keni përgatitur banjën me karafil, kanellë dhe gjethe dafine, mund të filloni ta merrni.

Zgjidhni një ditë të qetë të javës.

Nëse mund të zgjidhni një ditë kur askush nuk është në shtëpi, vetëm ju, në këtë mënyrë do të siguroni qetësi absolute.

Tani shkoni në banjë dhe bëni fillimisht një banjë të thjeshtë me ujë.

Më pas vendoseni përzierjen nga shpatullat poshtë shumë ngadalë duke u lutur 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari.

Nëse dëshironi, ju mund të mentalizoni dëshirat tuaja më të mëdha gjatë këtij procesi, të mentalizoni atë që dëshironi më shumë, si lumturinë, miqësinë ose dashurinë.

Kur të mbarojë uji, mund të pastroni vetë.

Receta për këtë banjë mund të përsëritet nga 7 në 7 ditë.

Mund të bëni dush në çdo ditë të javës dhe në çdo fazë të hënës, por nëse dëshironi hëna në rënie ai do të ketë edhe më shumë pushtet.


Më shumë banja:

Kombinimi i vetëm 3 përbërësve mund të jetë ajo që ju duhet vërtet për të qenë të lumtur.

përmes banjë me karafil, kanellë dhe gjethe dafine jeta juaj mund të përmirësohet në shumë mënyra.

Thjesht merrni iniciativën për të rregulluar përbërësit, përgatitni dhe merrni recetën sipas ndihmës së dhënë në artikullin tonë.

Nëse keni akoma dyshime, mos hezitoni të komentoni më poshtë.

<< Kthehu te MysticBr

1K Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *