Kalo tek përmbajtja

Banja me kanellë dhe karafil

4 Shpërndaje

Nëse dëshironi të bëni një pastrim të plotë shpirtëror, ne kemi një banjë me kanellë dhe karafil shumë i fuqishëm që do t'ju ndihmojë.

Ne e dimë se sa e rëndësishme është të mbash një trup dhe shpirt të pastër.

Ndonjëherë as nuk duhet të vuani nga sulme apo diçka të tillë, thjesht shkoni në një vend me energji të keqe për t'u infektuar menjëherë.

Energjitë e këqija hyjnë pothuajse automatikisht në trupin tonë dhe ka pak për ta ndaluar atë.

Për fat të mirë, ju mund të bëni një pastrim të plotë sa herë që dëshironi duke përdorur karafil dhe kanellë.

Nëse i kombinoni në mënyrën e duhur këta dy përbërës, do të keni një banjë të pabesueshme pastruese dhe mbrojtëse!

Shikoni gjithçka që duhet të dini në këtë artikull të plotë.


Për çfarë shërben banja me kanellë dhe karafil?

Banja me kanellë dhe karafil
Kanellë: Pau dhe pluhur

Nëse keni hyrë në këtë artikull, kjo ndodh sepse mendoni se keni nevojë urgjente për një lloj mbrojtjeje.

Kjo është pikërisht ajo që kjo banjë do të bëjë për ju, siguroni një pastrimi dhe një mbrojtje shpirtërore e pabesueshme!

Do të ndjeni liri të mahnitshme dhe do të çlironi efekte menjëherë pas marrjes së tij dhe kjo për shkak se:

 • Pastron energjitë e këqija;
 • Ai largon energjitë obsesive;
 • Lironi trupin tuaj nga të gjitha gjërat negative;
 • Pastroni mendjen tuaj nga mendimet e liga;
 • E largon zilinë;
 • Të pastron nga syri i keq;
 • Ju jep një ndjenjë të vërtetë lumturie.

Më e mira nga të gjitha është ajo do të arrini rezultate menjëherë pasi të përfundoni së bërë dush!

Në rastet e forcave më intensive dhe energjive të këqija, mund të zgjasë deri në 7 ditë.

Në fakt është diçka krejtësisht e pabesueshme pasi është një banjë që do të ketë pak më shumë se 2 përbërës.

Tani duhet t'i kushtoni vëmendje vetëm një gjëje...

Ai do ta bëjë këtë vetëm nëse e bën dhe e merr rrugën e duhur!

Ju do të duhet të ndiqni të gjitha hapat tanë në mënyrë që të mos humbisni asgjë.

Nëse doni të ndryshoni jetën tuaj, të pastroni trupin dhe shpirtin tuaj, mësoni tani se si të bëni një banjë me kanellë dhe karafil.


Banja me kanellë dhe karafil: recetë e plotë

Banjë me karafil dhe kanellë
Karafil dhe kanellë

Kryerja e një banje të tillë është më e thjeshtë nga sa duket, por edhe kështu, kjo procedurë meriton vëmendjen tuaj të plotë.

Së pari, ju rekomandojmë ta merrni atë në një ditë kur jeni vetëm në shtëpi.

paqja është thelbësore për të marrë një banjë të qetë me kanellë dhe karafil.

Zgjidhni një ditë kur fëmijët janë në shkollë dhe burri në punë.

Ideali është të jesh vetëm.

Ju paralajmërojmë menjëherë se nuk keni pse të shqetësoheni për fazat e hënës apo ditët e javës, ndaj zgjidhni atë që mendoni se është më ideale.

Si të bëni një banjë me karafil dhe kanellë

 • Një grusht karafil;
 • 3 shkopinj kanelle ose 3 luge kanelle pluhur;
 • Një rue pak e gjelbër ose e thatë;
 • 2 litra ujë.

Fillojmë duke thënë se rue është fakultative, por ju rekomandojmë që ta shtoni në banjë.

Zieni 2 litra ujë dhe shtoni menjëherë kanellën dhe karafilin.

Nëse keni rue shtoni edhe atë.

Ziejeni gjithçka për 5 minuta duke e trazuar pak dhe pas kësaj kohe fikni zierjen.

Kullojeni masën e përftuar dhe mbani vetëm ujin, materialet e mbetura mund t'i hidhni pasi nuk ju nevojiten më.

Mund të shkoni përpara dhe të bëni dush!

Pasi të keni kaluar një ditë të qetë, shkoni në banjë dhe përpiquni të pastroni kokën nga të gjitha problemet.

Merrni ujin e banjës dhe shtrihuni nga supet tuaja shumë ngadalë.

Ndërsa e bëni këtë, mendoni për paqen dhe lumturinë.

Në fund të ujit, falni 1 lutje të besimit me zë të lartë.

Përpiquni të relaksoheni ndërsa e bëni këtë.

Pasi të ketë mbaruar gjithçka, lëreni trupin tuaj të thahet natyrshëm dhe synoni për veshje të lehta.

Kjo është më se e mjaftueshme për të mbajtur të gjitha të këqijat nga trupi dhe shpirti juaj.

Banja me kanellë dhe karafil jo vetëm që do të largojë të gjitha të këqijat nga trupi juaj, por do t'ju mbrojë në të ardhmen.

Që të jeni gjithmonë të mbrojtur, ju rekomandojmë ta merrni të paktën një herë në muaj, por idealja është 1 herë në muaj.


A ka kundërindikacione banja me kanellë dhe karafil?

Pasi morëm mijëra komente për disa nga artikujt tanë, ne u përballëm me vetëm një problem…

Ky problem është alergjia.

Larja është 100% natyrale dhe e sigurt, por ka njerëz që janë alergjikë ndaj disa prej materialeve.

Në këtë rast do të duhet të siguroheni që të mos jeni alergjik ndaj karafilit ose kanellës (dhe rue nëse e përdorni).

Nëse nuk keni alergji, mund ta përdorni dhe abuzoni me banjën pa problem.


Më shumë banja:

Ju tashmë e dini se dëshironi të pastroni gjithë trupin dhe shpirtin tuaj banjë me kanellë dhe karafil është më i përshtatshmi.

Ne e dimë se pyetjet mund të lindin gjatë gjithë procesit, por mos hezitoni të na njoftoni në çdo lloj situate.

Jetoni të lumtur!

<< Kthehu te MysticBr

4 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *