Kalo tek përmbajtja

Banjo me kanellë dhe sheqer

56 Shpërndaje

O banjë me kanellë dhe sheqer Mund të ketë qëllime të ndryshme, gjithçka varet nga mënyra se si bëhet banja.

Banjo me kanellë dhe sheqer

Në këtë artikull synojmë t'ju tregojmë të paktën dy receta shumë të fuqishme për të përmirësuar jetën tuaj në një mënyrë shumë të përgjithshme.

Kur flasim për përmirësimin e jetës suaj, nënkuptojmë ato jetë që thjesht nuk ecin përpara.

Kur jemi të trishtuar, të pafuqishëm, të pasuksesshëm, pa dashuri dhe në thelb pa arsye të madhe për të vazhduar të jetojmë.

Besoni se ka arsye për të jetuar dhe se ka një mënyrë për të përmirësuar jetën tuaj, si në aspektin e dashurisë, parave, mirëqenies dhe madje edhe lumturisë.

Thjesht duhet të bëni dushin e duhur për të.

Për fat të mirë, ne kemi diçka që do t'ju ndihmojë, që do t'ju japë të gjithë energjinë për të jetuar përsëri dhe për të qenë vërtet të lumtur.

Mjafton të shihni 2 banjat me sheqer dhe kanellë në këtë artikull, besoni se jeta juaj nuk do të jetë më e njëjta!


A është banja me kanellë dhe sheqer për të gjithë?

Një gjë shumë e rëndësishme që duhet të keni parasysh tani është se banjat me shpëlarje kanë nevojë për një besim të madh që të funksionojnë.

Nëse keni besim, shanset që banja të jetë e fuqishme dhe të funksionojë janë praktikisht 100%.

Banja me kanellë dhe sheqer është për të gjithë, veçanërisht për ata njerëz që besojnë se jeta do të përmirësohet duke e marrë atë.

Shumë herë koka jonë na sundon dhe na bën të besojmë në gjëra që nuk janë të vërteta.

Ju mund të jeni në një gjendje kaq depresive sa të jeni në fund të fundit duke menduar gjithmonë se nuk do të përmirësoheni. dhe ky nuk është qëndrimi i duhur.

Ajo që ju rekomandojmë është që të relaksoheni, të bëni një dush dhe të ndryshoni të menduarit tuaj, të filloni të mendoni pozitivisht dhe të filloni të mendoni se jeta juaj do të përmirësohet njëherë e përgjithmonë!

Pa u zgjatur, shikoni më poshtë 2 recetat e shumëpritura!


Banja me kanellë dhe sheqer për lumturi dhe mirëqenie

Banja me kanellë dhe sheqer për lumturi dhe mirëqenie

Tani që e dini se për çfarë shërben kjo banjë dhe që e dini se funksionon vërtet, mund të kalojmë te receta.

Kjo recetë do të jetë një "bombë" e pabesueshme e vetëvlerësimit, lumturisë, mirëqenies dhe paqes.

Të gjitha këto do t'i arrini vetëm duke bërë këtë banjë.

Kombinimi i sheqerit dhe kanellës do të jetë i mahnitshëm.

Paralajmërohu paraprakisht se kjo është receta më e fuqishme dhe më e thjeshtë e banjës me kanellë dhe sheqer për lumturi dhe mirëqenie!

Përbërësit e nevojshëm:

 • 2 litra ujë;
 • 2 shkopinj kanelle / 2 luge kanelle te bluar;
 • 3 lugë sheqer të bardhë ose dafine.

Materialet e nevojshme për këtë banjë janë shumë të thjeshta. Pasi t'i rregulloni ato thjesht filloni të përgatiteni dhe të bëni dush!

Si të përgatiteni dhe të bëni dush:

Së pari ju duhet të përgatisni të gjithë banjën, por kjo është shumë e thjeshtë!

Thjesht ziejini të gjithë përbërësit së bashku për 5 deri në 10 minuta.

Pasi të keni zier këtë herë, thjesht mund të fikni zierjen dhe të prisni që uji të jetë në një temperaturë ideale për banjë.

Pas kësaj mund të filloni të bëni banjën me kanellë dhe sheqer sipas hapave që do të lëmë më poshtë.

 1. Së pari, sigurohuni që shtëpia të jetë bosh, pa zhurmë apo trazira, duhet të jeni të qetë dhe të relaksuar;
 2. Tani shkoni në banjë dhe thoni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari dhe përpiquni të qetësoheni sa më shumë që të jetë e mundur;
 3. Merrni përzierjen e banjës dhe filloni të shtriheni nga supet poshtë duke u lutur 1 më shumë Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari;
 4. Kur përzierja të ketë mbaruar, relaksohuni, pastroni kokën nga mendimet e këqija dhe mendoni për gjërat e mira në jetën tuaj;
 5. Prisni që trupi të thahet natyrshëm dhe më pas vishni një veshje të këndshme dhe gazmore. Nëse shkoni për të fjetur, vishni të brendshme të bardha, të verdha ose rozë.

Pas kësaj do të fillojë të veprojë banja me kanellë dhe sheqer.

Humori juaj i mirë do të kthehet dhe disponimi juaj do të përmirësohet shumë!

Ju duhet ta bëni këtë banjë vetëm një herë në muaj. Mund ta bëni në çdo kohë të ditës dhe në çdo fazë të hënës, por nëse e merrni në hënën në rënie do të jetë edhe më e fortë!


Banja me kanellë, sheqer dhe trëndafila për të tërhequr meshkujt!

Banja me kanellë, sheqer dhe trëndafila për të tërhequr meshkujt!

Shumë herë pakënaqësia jonë vjen nga dashuria.

Kanella dhe sheqeri do të na përmirësojnë pak humorin në këtë drejtim, por petalet e trëndafilit të kuq do të bëjnë dashuri gjithmonë në anën tonë!

Kur flasim për dashurinë, nënkuptojmë tërheqjen.

Do të tërhiqni më shumë meshkuj, më shumë pamje, më shumë popullaritet në mediat sociale dhe më shumë mesazhe në telefonin tuaj.

Është një mënyrë për të dalë nga kjo valë e fatit të keq në dashuri dhe për të filluar të kesh më shumë fat në të.

Përbërësit:

 • 2 litra ujë;
 • 2 lugë kanellë të bluar ose 2 shkopinj kanelle;
 • 2 lugë sheqer të bardhë ose dafine;
 • Petalet e trëndafilit të kuq, të paktën 10.

Si të përgatisni banjën me kanellë, sheqer dhe trëndafila:

Për fat të mirë, përgatitja e kësaj banjo me kanellë dhe sheqer plus trëndafila është gjithashtu mjaft e thjeshtë.

Thjesht duhet të zieni kanellën dhe sheqerin në ujë për 5 deri në 10 minuta.

Pas kësaj mund ta fikni zierjen dhe ta lini të ftohet.

Petalet që do të përdorni kur bëni banjë, do t'i shpjegojmë më poshtë…

 1. Filloni duke kontrolluar nëse ka paqe dhe qetësi brenda shtëpisë tuaj. Nëse jeni, mund të filloni;
 2. Merrni petalet e 1 trëndafili të kuq dhe përhapeni në dyshemenë e banjës tuaj, sa më shumë aq më mirë;
 3. Tani futuni brenda në banjë dhe derdhni përzierjen e përgatitur më parë nga supet poshtë;
 4. Teksa derdhni përzierjen, mentalizoni dëshirat tuaja më të mëdha në dashuri, qofshin ato me burra të panjohur ose me dikë që tashmë keni pranë;
 5. Në fund lëreni trupin të thahet natyrshëm;
 6. Përfundojeni duke veshur një veshje të ndritshme, të gëzuar, nëse keni diçka të kuqe vishni atë.

Efektet e kësaj banjoje të fuqishme me kanellë dhe sheqer, madje edhe trëndafila të kuq janë praktikisht të menjëhershme.

Kjo recetë e fuqishme mund të merret edhe në çdo fazë të hënës, megjithatë ju rekomandojmë që ta merrni 2 deri në 3 herë në muaj derisa të merrni efektet e dëshiruara.


Më shumë banja:

Shijoni përfitimet e mëdha të këtij të fuqishme dhe unike banjë me kanellë dhe sheqer për dashuri, tërheqje, joshje dhe madje edhe për prosperitet financiar.

Do të shihni që tani e tutje fati do të jetë në anën tuaj!

<< Kthehu te MysticBr

56 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *