Kalo tek përmbajtja

Banjë e trashë me kripë dhe sheqer

474 Shpërndaje

O banjë me kripë dhe sheqer mund të jetë shumë i fuqishëm, thjesht ju jep recetën e duhur.

Banjë e trashë me kripë dhe sheqer

Qëllimi ynë kryesor me këtë artikull është t'ju tregojmë një nga recetat më të mira dhe më të forta nga të gjitha.

Do të mësoni 2 receta, një e thjeshtë dhe një më komplekse për qëllime të ndryshme.

Banja e parë do të jetë e “optimizuar” për pasuri, prosperitet dhe para, ndërsa tjetra do të jetë për një pastrim të plotë shpirtëror.

Nëse i keni këto dy përbërës në shtëpinë tuaj, po humbisni një mundësi të madhe për të përmirësuar jetën tuaj.

Ata së bashku mund të ndryshojnë vërtet lumturinë tuaj dhe lumturinë e atyre që doni më shumë.

Vetëm vazhdoni të lexoni këtë artikull, më besoni se ia vlen!


Për çfarë shërben një banjë me kripë të trashë dhe sheqer?

Para së gjithash, është e rëndësishme të përmendim se ne do të ofrojmë dy banja të ndryshme në këtë artikull.

Njëra prej tyre do të jetë ajo e begatisë dhe tjetra e shkarkimit.

Dallimi midis të dyjave është përbërësit shtesë që do të shtohen që do të transformojnë plotësisht qëllimin e banjës.

Ne do të paraqesim një recetë për të përmirësuar jetën tuaj financiare, për të merrni më shumë para dhe për të rritur fatin tuaj në lidhje me paratë dhe pasurinë.

Ndërsa tjetri do të shërbejë pastroni energjitë e këqija nga trupi juaj, gjithë zilinë dhe të gjitha të këqijat që mbart.

Në thelb do të jetë një shkarkim i fuqishëm që funksionon menjëherë.

Tani që e keni parë qëllimin e vërtetë të banjës, mund të shikoni dy recetat e fuqishme më poshtë!

Banja e trashë me kripë dhe sheqer për prosperitet dhe pasuri

Banja e trashë me kripë dhe sheqer për prosperitet dhe pasuri

Kjo recetë e parë është për ata njerëz që kanë probleme financiare.

Shërben për të tërhequr para në jetën tuaj dhe mundësi të reja për t'i tërhequr ato drejt jush.

Mund të përdoret edhe nëse paratë tuaja po pakësohen ose po zhduken pa e kuptuar as ju.

Në thelb është për të gjithë ata njerëz që kanë një lloj problemi financiar që nuk mund t'i zgjidhin.

 • 1 litër ujë;
 • 3 lugë sheqer;
 • 3 lugë kripë të trashë;
 • 1 degë rozmarinë jeshile.

Tani që keni të gjithë përbërësit e nevojshëm, zieni 1 litër ujë dhe shtoni menjëherë 3 lugët sheqer dhe 3 lugët kripë të trashë.

Lëreni të ziejë për disa minuta duke e përzier ngadalë.

Fikni zierjen dhe shtoni degëzën e rozmarinës shumë jeshile.

Lëreni të pushojë për rreth 30 minuta dhe më pas kullojeni përzierjen dhe mbani vetëm ujin.

Mbetjet mund të hidhen tutje.

Të bësh këtë dush është një nga gjërat më të thjeshta ndonjëherë.

 1. Shkoni në banjë dhe relaksohuni;
 2. Hidheni ujin nga supet tuaja poshtë ndërsa keni mendime pozitive për paratë;
 3. Nëse dëshironi, mund të luteni Lutja e Shën Qiprianit për t'u pasuruar;
 4. Lëreni trupin tuaj të thahet natyrshëm dhe shijoni të gjitha përfitimet e kësaj banje të mrekullueshme me kripë dhe sheqer të trashë!

Siç mund ta keni vënë re, kjo banjë është e thjeshtë, por më besoni, është shumë e fuqishme dhe efikase.

Ju mund dhe duhet të bëni një dush me kripë të trashë dhe sheqer çdo 7 ditë.

Nëse jeta juaj financiare është në kaos të plotë, mund ta merrni çdo ditë për 3 ditë rresht.

Banja e shkarkimit me kripë të trashë dhe sheqer

Banja e shkarkimit me kripë të trashë dhe sheqer

Janë të njohura banjat e shkarkimit, sidomos ato me kripë të trashë në përbërjen e tyre.

Kjo recetë e fuqishme shërben për të shkarkuar energjitë negative, gjithë zilinë, gjithë syrin e keq dhe syrin e keq.

Ai pastron trupin tuaj, aurën tuaj dhe ju lejon të jetoni një jetë më të lumtur, pa përgjimin e gjërave të këqija.

Është e mrekullueshme për të përmirësuar jetën tuaj brenda natës!

 • 2 litra ujë;
 • 7 lugë kripë të trashë;
 • 3 lugë sheqer;
 • 1 tufë rue.

Përgatitja është identike me banjën me kripë të trashë dhe sheqer të paraqitur më sipër, por edhe kështu, ne do të shpjegojmë gjithçka hap pas hapi.

Zieni 2 litra ujë dhe tretni në të 7 lugë gjelle kripë të trashë dhe 3 lugë sheqer.

Fikni zierjen, sapo gjithçka të jetë tretur dhe shtoni degën rue.

Pushoni përzierjen për të paktën 30 minuta dhe më pas mund ta kulloni.

Mbani vetëm ujin dhe hidhni mbetjet.

Tani që keni një përzierje të shkëlqyeshme, thjesht pini atë, përndryshe nuk do t'ia vlente puna përgatitore. 🙂

 1. Derdhni përzierjen e fituar më parë nga supet poshtë;
 2. Relaksohuni duke menduar mendime pozitive, me gjëra të mira, gjëra që ju bëjnë të lumtur;
 3. Lëreni trupin të thahet natyrshëm;
 4. Përfundoni duke u lutur një Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari.

Ju mund të përsërisni recetën për këtë banjë unike dhe të fortë me kripë të trashë dhe sheqer për ta shkarkuar muaj pas muaji.

Nëse konstatoni se jeni shumë të infektuar me shumë energji të keqe dhe zili, mund ta përsërisni procesin më shpesh, por merrni maksimumi 2 deri në 3 herë në muaj.


Këshilla për të marrë sa më shumë fuqi (të garantuara!)

Ka gjëra të thjeshta që çdokush mund të bëjë për të përmirësuar efektet e larjes.

Kjo është e garantuar për të marrë fuqinë maksimale dhe për të shijuar vërtet përfitimet e përbërësve në këto receta.

Këtu janë disa këshilla të thjeshta por efektive për ta bërë çdo banjë me kripë guri dhe sheqer edhe më të fuqishëm!

 1. Ju rekomandojmë të zgjidhni një ditë kur shtëpia është e qetë, pa njeri, në mënyrë që të pushoni;
 2. Mbyllni të gjitha dyert dhe dritaret për të parandaluar hyrjen e energjive negative, lëngjeve të këqija dhe të ngjashme;
 3. Lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndes Mari në fillim dhe në fund të çdo banje;
 4. Asnjëherë mos bëni 2 banjë në të njëjtën ditë, kjo do të vonojë efektin e të dyjave.

Këto janë këshilla bazë. por me të vërtetë funksionojnë.


Më shumë banja:

Përfitoni sa më shumë nga banja e trashë me kripë dhe sheqer për të dyja qëllimet.

Mos harroni gjithmonë se nuk duhet t'i përsërisni dy recetat në të njëjtën ditë, përpiquni të lini të paktën 1 ditë pushim midis çdo banje.

Shpresoj t'ju pëlqejë dhe që tani e tutje të jeni edhe më të lumtur! 🙂

<< Kthehu te MysticBr

474 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *