Kalo tek përmbajtja

banjë me kripë të trashë

225 Shpërndaje

Të ardhurat nga banjë me kripë të trashë Ka dhjetëra kombinime të ndryshme që bëjnë mrekulli për trupin tuaj.

banjë me kripë të trashë

Dihet se është banja më e fuqishme e shpëlarjes nga të gjitha, dhe me arsye të mirë.

Kripa është përbërësi më i fortë kur bëhet fjalë për eliminimin e energjive të këqija, pastrimin e lëngjeve të këqija dhe shumë më tepër.

Përgjatë këtij artikulli do të mësoni përbërësit e duhur për t'u përdorur, si të përgatiteni dhe madje si të bëni banjën në mënyrën më korrekte të mundshme.

Por para kësaj do t'ju tregojmë qëllimet e kripës së trashë në banjat e shkarkimit.


Cili është roli i kripës së trashë në shkarkimin e banjove?

Siç thamë, kjo banjë ka disa kombinime me përbërës të ndryshëm, por kryesorja është kripa e trashë.

A e dini cili është roli juaj në mes të gjithë kësaj?

Në fakt nuk është vetëm një…

Ky përbërës ka disa avantazhet për xhamin e per shpirtin që shumë njerëz ende nuk janë në dijeni.

përfitimet e kripës së trashë

 • Pastrimi i trupit dhe shpirtit;
 • Eliminimi i energjive negative;
 • Pastroni mendimet e liga;
 • Fundi syrit të dhjamosur;
 • Pastro çdo zili nga lart trupi dhe shpirti;
 • Pastrimi i çdo magji ose macumbas që mund t'ju jetë bërë;
 • Liri nga çdo pakënaqësi.

Këto janë vetëm disa nga avantazhet e përdorimit të këtij përbërësi të fuqishëm në banjë.

Për fat të mirë ka shumë të tjera.

Por gjëja më e mahnitshme nga të gjitha ndodh kur kripa përzihet me përbërës të tjerë të fuqishëm, si sheqeri, rueja, kanella, mjalti dhe livando.

Formohet një banjë super shkarkimi me veti për të sjellë fat, dashuri dhe prosperitet financiar.

Më poshtë do të mësojmë secilën prej këtyre banjave me të gjitha të plota hap pas hapi.


Mjedisi perfekt për një banjë të trashë me kripë

Mjedisi i një banje me ujë është po aq i rëndësishëm sa vetë receta e banjës.

Që çdo lloj banje të funksionojë, duhet të grumbulloni një sërë faktorësh në shtëpinë tuaj që do t'ju ofrojnë paqen dhe qetësinë që ju nevojitet për t'u larë siç duhet.

Ne ju rekomandojmë të zgjidhni një ditë të javës kur të jetë vetëm në shtëpi.

Do të duhet të jetë në një ditë paqeje, pa ndërhyrjen e asgjëje dhe askujt.

Ne gjithashtu e rekomandojmë atë mbyllni të gjitha dritaret për të mos lejuar të hyjnë energjitë e këqija.

Pas kësaj, do të keni gjithë paqen e mendjes në botë për të filluar të bëni të gjitha banjot tona me kripë të trashë!


Recetë e banjës me kripë të trashë dhe sheqer për prosperitet

Banja e trashë me kripë dhe sheqer për prosperitet
Sheqer i bardhe

Le të fillojmë kombinimin e parë… Me sheqer!

Ky ritual i fuqishëm do t'ju ndihmojë të shkarkoni trupin tuaj dhe në të njëjtën kohë tërheq fat në para dhe prosperitet financiar.

Me të, ju do të pastroni të gjitha rrugët tuaja për sa i përket parave dhe do të largoni nga rruga juaj gjithçka që ju pengon të fitoni para dhe të jeni të lumtur.

Përveç kësaj, mund të mbështeteni ende në një ndihmë të vogël në punë për shkak të distancës së zilisë dhe syrit të keq të disa kolegëve.

Përbërësit dhe përgatitja

Banja e trashë me kripë dhe sheqer është e fuqishme, por duhet të merret duke ndjekur të gjitha udhëzimet tona.

 • 7 lugë gjelle kripë të trashë;
 • 7 lugë sheqer;
 • 2 litra ujë.

Kripa duhet të jetë e trashë, por nëse keni vetëm kripë të imët, mund ta provoni edhe atë.

Sa i përket sheqerit, ai mund të jetë çdo, por ne rekomandojmë të bardhë ose gji.

Filloni duke zier 2 litra ujë dhe duke përzier 7 lugë kripë të trashë. I trazojmë mirë derisa të tretet.

Përfundoni banjën duke shtuar 7 lugë sheqer dhe duke e trazuar derisa të treten.

Pasi të keni një përzierje uniforme, thjesht mund ta fikni zierjen dhe të prisni që uji të arrijë një temperaturë të këndshme për banjën.

Shumica e banjove të shpëlarjes me kripë guri mund të merren vetëm nga shpatullat poshtë, kjo është një prej tyre.

Shkoni në banjë dhe derdhni ujin e përgatitur më parë nga supet poshtë.

Hidheni në të gjithë trupin shumë ngadalë (përveç kokës) dhe duke e bërë këtë lutuni 1 Lutja e Kredos.

Në fund, lëreni të thahet natyrshëm dhe relaksohuni.

Përfundoni të gjithë ritualin me një veshje të lehtë, mundësisht të bardhë, dhe shijoni të gjitha përfitimet e banjës për shëndetin tuaj!

Ky ritual mund dhe duhet të përsëritet çdo javë.

Ju rekomandojmë që ta merrni të premten ose të dielën, por mund të zgjidhni ditë të tjera fikse të javës sipas dëshirës tuaj.


Recetë për shkarkimin e banjës me kripë të trashë dhe uthull

Banja e shkarkimit me kripë të trashë dhe uthull
uthull

Uthulla është shumë e hidhur dhe ka një erë dhe shije shumë karakteristike.

Ju mund të mendoni se është vetëm për kalitje, por ka fuqi mjaft të forta mistike.

Uthulla do të ndihmojë që kripa e gurit të luajë një rol edhe më të fortë gjatë banjove.

Në një mënyrë shumë të përgjithshme shërben për ta bërë kripën e trashë edhe më të fuqishme.

Banja me kripë të trashë dhe uthull do të shërbejë për bëjnë një shkarkim dhe pastrim edhe më të fortë mendor dhe shpirtëror është efikas.

Është aq i fortë sa mund të merret vetëm një herë në muaj, por më besoni është më se e mjaftueshme.

Përbërësit dhe përgatitja

Ndiqni të gjitha udhëzimet tona dhe përgatitni ritualin më të mirë të shkarkimit të gjithë jetës suaj!

 • 7 lugë gjelle kripë të trashë;
 • 2 lugë uthull të bardhë ose të kuqe;
 • 2 litra ujë.

Uthulla mund të jetë e bardhë ose e kuqe, por ju rekomandojmë të përdorni të bardhë.

Sa i përket markës, ajo mund të jetë çdo.

Gjithashtu nuk ka rëndësi nëse është mollë apo ndonjë shije tjetër.

Filloni duke zier 2 litra ujë. Pasi të vlojë, shtoni menjëherë lugët kripë të trashë dhe uthull në sasitë e treguara më sipër.

Lëreni të ziejë të gjitha për rreth 5 minuta dhe fikni zierjen.

Mjafton të prisni që të ftohet dhe mund të filloni të laheni me kripë të trashë dhe uthull!

Kjo banjë është shumë e fortë, kështu që do t'ju duhet ta merrni vetëm nga supet poshtë.

Filloni duke derdhur ujin në trupin tuaj shumë ngadalë.

Ndërsa e bëni këtë, keni mendime pozitive për qetësinë, qetësinë dhe çlirimin.

Nëse nuk jeni në gjendje të relaksoheni, mund të luteni pak gjatë marrjes së përzierjes.

Sapo të mbarojë uji, mund të pastroni veten dhe të vishni rroba të lehta, mundësisht të bardha.

Mos harroni se ju mund të bëni një dush vetëm nga muaji në muaj.

Dita e javës dhe ora e ditës janë zgjedhja juaj.


Banjë me kripë të trashë dhe rue për mbrojtje

Rue banjë dhe kripë e trashë
Arruda

Rue njihet për aromën e saj jashtëzakonisht të fortë.

Në fakt, ky është sekreti juaj.

Aroma e saj përpiqet të largojë të gjitha energjitë e grumbulluara dhe madje edhe shpirtrat e fiksuar.

Shërben për të punuar me të energjitë e këqija dhe lëngjet e këqija energjike, në thelb kanalizojnë ato dhe eliminojnë ato.

Banja me kripë të trashë dhe rue është për ata njerëz që mendojnë se po ndikohen nga energjitë e botës tjetër.

Si të përgatitet dhe të merret

Nëse mendoni se ky është banja e duhur për ju, mësoni se si ta përgatisni brenda pak minutash.

 • 1 degë e rrugës së gjelbër;
 • 3 lugë gjelle kripë të trashë;
 • 1 litër ujë.

Si me të gjitha banjot e mëparshme, duhet të filloni duke zier një litër ujë.

Pasi të vlojë, shtoni degëzën jeshile rue.

Nëse gjeni vetëm rue të thatë, mund ta përdorni gjithashtu, nëse është e nevojshme, shtoni 1 grusht rue të thatë (në vend të gjelbër).

Shtoni 3 lugë kripë të trashë dhe lëreni të ziejë mirë derisa gjithçka të tretet mirë.

10 minuta duhet të jenë më se të mjaftueshme.

Fikni zierjen, kullojeni përzierjen dhe përgatituni për këtë banjë të mrekullueshme me kripë të trashë dhe rue!

Thjesht hidheni të gjithë përzierjen (pasi ta kulloni) nga shpatullat poshtë shumë ngadalë.

Ne ju rekomandojmë që të thoni një Ati Ynë ose një Përshëndetje Mari gjatë banjës për të thirrur për ndihmë dhe mbrojtje nga Zoti, Zoti ynë.

Pasi uji të ketë mbaruar, ju mund ta pastroni trupin tuaj normalisht dhe të shijoni përfitimet e banjës.

Ky ritual mund të përsëritet çdo 7 ditë.

Thjesht bëni banjën me kripë të trashë dhe rue kur ndiheni keq, nëse tashmë po ndiheni më mirë, nuk keni nevojë ta përsërisni procesin sepse e keni akoma mbrojtjen.


Banjë me kripë të trashë dhe kanellë për dashuri

Banjë me kripë të trashë dhe kanellë
shkopinj kanelle

Më në fund arrijmë në një banjë të destinuar për dashuri.

Është për ata njerëz që mendojnë se marrëdhëniet e tyre thjesht nuk kanë të ardhme.

Ajo largon nga rruga e saj të gjitha të këqijat që po e pengojnë të ketë një lidhje, të dashurohet apo të afrohet me dikë që i pëlqen shumë.

Në thelb eliminon çdo fat të keq në dashuri që është grumbulluar gjatë muajve dhe madje viteve.

Kjo banjë e fortë dhe unike me kripë të trashë dhe kanellë është e njohur për tërheqjen e më shumë fat në marrëdhënie dhe madje edhe në martesat ekzistuese.

Përgatiteni në mënyrën e duhur dhe habituni nga rezultatet!

 • 3 shkopinj kanelle ose 3 luge kanelle pluhur;
 • 3 lugë gjelle kripë të trashë;
 • 1 litër ujë.

Për fillestarët, mund të përdorni çdo markë kanelle.

Është në rregull nëse është pluhur në shkop, efektet do të jenë saktësisht të njëjta.

Pasi të keni të gjithë përbërësit, thjesht ziejini në ujë për 5 deri në 10 minuta.

Ne rekomandojmë që në fund ta kulloni përzierjen dhe të kurseni ujin për të marrë banjën me kripë të trashë dhe kanellë.

Pasi të jetë në një temperaturë të rehatshme, mund të filloni të bëni dush.

Filloni duke bërë fillimisht një banjë të thjeshtë me ujë.

Ne nuk rekomandojmë përdorimin e sapunit apo ndonjë lloj shampo.

Pas kësaj, derdhni ujin nga qafa poshtë. ndërsa mendon dëshirat tuaja në dashuri.

Nëse doni një mashkull specifik në krah, mendoni për këtë.

Në thelb do t'ju duhet të mentalizoni dëshirat tuaja më të mëdha në lidhje me dashurinë, ndërkohë që hidhni ujin poshtë trupit tuaj.

Pastroni dhe shijoni përfitimet e mëdha të larjes!

Përsëriteni ritualin çdo 15 ditë, çdo ditë të javës.


Banja me kripë të trashë dhe mjaltë për të pushtuar një të dashur

Banja me kripë të trashë dhe mjaltë për të pushtuar një të dashur
Mel

Të pushtosh njeriun e dashur është dëshira e shumë njerëzve.

Shumë përdorin magji, lidhje dhe lloje të tjera ritualesh, por kjo është gjithashtu e mundur të arrihet përmes një banjë me kripë të trashë dhe mjaltë.

Mund të duket e çuditshme, por nëse ndiqni të gjitha udhëzimet tona, do ta bëni atë person të ndihet më të tërhequr dhe duke ardhur tek ju.

Kjo tërheqje do të jetë nëpërmjet intimitetit, por kjo është me të vërtetë mënyra më e mirë për të marrë dikë!

Përgatitja dhe përbërësit

Ndiqni hapat tanë për të tërhequr personin që doni me një banjë të thjeshtë.

 • Letër dhe stilolaps i kuq;
 • 5 lugë gjelle kripë të trashë;
 • 3 lugë mjaltë;
 • 2 litra ujë.

Filloni duke shkruar emrin e të dashurit tuaj në letër.

Mund të jetë emri i plotë, emri ose thjesht mbiemri.

Hidhni ujin e vluar dhe shtoni kripën e trashë dhe mjaltin dhe lëreni aty për 5 minuta.

Tani merrni letrën dhe zhytni plotësisht në ujë me ndihmën e një luge ose piruni.

Ndërsa letra është zhytur, ju duhet ta imagjinoni atë person në krahët tuaj, duke ju puthur dhe duke bërë gjithçka që dëshironi!

Fikni zierjen dhe kullojeni ujin në mënyrë që të hiqni letrën dhe lëreni të ftohet në një temperaturë të këndshme.

Filloni fillimisht duke bërë një dush të thjeshtë, pa shampo apo sapun.

Masën e përgatitur më parë e derdhim nga supet poshtë shumë ngadalë.

Ri-mendalizoni të gjitha gjërat që keni menduar më parë për dashurinë tuaj.

Pasi të mbarojë uji, lëreni trupin tuaj të thahet natyrshëm dhe vishni rroba të lehta.

Ky ritual duhet të përsëritet vetëm një herë në muaj.

Shijoni përfitimet e banjës së trashë me kripë dhe mjaltë për të tërhequr dhe pushtuar personin e dashur, më besoni se funksionon shumë efektivisht!


Më shumë banja:

Të ardhurat nga banjë me kripë të trashë mund të ndryshohet në varësi të qëllimit të banjës.

Mos harroni gjithmonë të përgatisni një mjedis të këndshëm në mënyrë që i gjithë procesi i pastrimit dhe shkarkimit të shkojë siç pritej.

Nëse keni ende pyetje në lidhje me ndonjë nga banjat, mos hezitoni të komentoni në fund të këtij artikulli.

<< Kthehu te MysticBr

225 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *