Kalo tek përmbajtja

banjë me livando

38 Shpërndaje

Të fuqishmit banjë me livando me kripë të trashë dhe me sheqer për dashuri ka përfitime të mëdha që shumica e njerëzve nuk i dinë.

banjë me livando

Nuk e di nëse e keni vënë re, por kjo bimë e fuqishme dhe e mrekullueshme përdoret zakonisht në parfume të ndryshme.

Kjo është për shkak të esencës së saj aromatike që e bën këdo të ndihet më mirë.

Kjo bimë përdoret për parfume, por ajo që shumë nuk e dinë është se ka fuqi përtej erës së mirë.

Mund të përdoret për të kryer banjot për lumturi, për shkarkim dhe madje edhe banja për dashuri.

Që kjo të ndodhë, ne vetëm duhet të shtojmë përbërësit e duhur.

Me recetën e duhur do të merrni gjithçka që dëshironi., e lidhur kryesisht me dashurinë.

Përgjatë këtij artikulli do të mund të shihni se si të përgatitni dhe bëni 3 banja të ndryshme me livando për qëllime të ndryshme.


Banja me livando - për çfarë është ajo?

Banja me livando - për çfarë është ajo?

Banja e kësaj bime të mrekullueshme mund të shërbejë për qëllime të ndryshme, por ajo që do ta përcaktojë janë përbërësit që vendosim së bashku me livandën.

Sa i përket vetë bimës, nëse dëshironi ta përdorni vetëm në banjë, ajo ka disa përfitime shëndetësore dhe shpirtërore.

Lavanda ka fuqinë për të tërhequr paqe, i qetë e lumturi për jetët e njerëzve.

Ai e bën këtë duke pastruar energjitë e këqija dhe gjërat e këqija që përpiqen të na prishin gjithë jetën.

Që nga momenti që do të bëni një banjë me livando, do ta lejoni bimën eliminoni nga jeta juaj gjithçka që ju lëndon.

Ajo punon me gjëra të thjeshta, të tilla si largimi i zilisë nga njerëzit e padëshiruar, por janë këto gjëra të thjeshta që bëjnë të gjithë ndryshimin në jetën tonë.

Tani, nëse ia shtoni përbërësve të tjerë, mund të formoni banja për një qëllim tjetër, si për shembull për dashuri.

Le të fillojmë me një shumë të fortë më poshtë!


Banjë me sheqer livando për dashurinë për të zvarritur

Banjë me sheqer livando

Kjo recetë e parë dihet se ka burra që zvarriten në këmbë në më pak se 5 minuta.

Në këtë rast, për të marrë rezultate kaq të shpejta, do të duhet të jeni së bashku me atë person, por nëse nuk jeni, do të merrni gjithashtu rezultate që mund të zgjasin vetëm disa orë ose disa ditë.

kjo Banja me livando me sheqer do të bëjë që personi i dashur të ketë mall Për të qenë me ju.

Përveç kësaj, do të krijojë një ndjenjë mall në zemrën e të dashurit tuaj, në mënyrë që ai të mos durojë një sekondë tjetër pa qenë pranë jush.

Sikur të mos mjaftonte kjo, edhe banja përpiqet të eliminojë nga rrugët tuaja gjithçka që pengon lidhjen tuaj.

Është një banjë e plotë me livando për dashurinë që duhet të provoni sot!

Përbërësit dhe përgatitja

Përgatiteni këtë banjë duke ndjekur të gjitha udhëzimet tona dhe merreni menjëherë, jemi të sigurt që do t'ju pëlqejë!

  • 1 grusht livando të thatë;
  • 3 lugë sheqer të bardhë;
  • 1 Foto e dashurisë suaj;
  • 2 litra ujë.

Ju mund të keni vënë re se kjo banjë është pak më ndryshe, por më besoni, ia vlen ta provoni.

Për të filluar, vendosni 2 litra ujë në një enë.

Bashke me kete uje vendosni foton e dashurise tuaj mund te jete e cdo mase dhe lini aty te pakten 2 ore.

Në fund të këtyre dy orëve mund të hiqni foton dhe të vendosni ujin e vluar. Pasi të vlojë, shtoni një grusht livando të tharë dhe 3 lugë sheqer.

E trazojmë shumë mirë dhe kur gjithçka të jetë tretur mirë, fikim zierjen.

Përfundoni duke e kulluar gjithçka dhe mbani vetëm ujin e banjës me livando me sheqer për dashuri.

Merrni këtë banjë si çdo tjetër.

Ju vetëm duhet të lani trupin tuaj fillimisht me një dush të thjeshtë.

Që nga ai moment, ju mund të hidhni ujin nga supet tuaja poshtë, ndërkohë që me dashurinë tuaj (sigurisht, ajo në foto) mendon dëshirat tuaja më të mëdha.

Kur uji të mbarojë, lëreni trupin të thahet natyrshëm.

Merret banjë me sheqer livando për dashuri.

Tani vetëm prisni për efektet e mëdha në lidhje me nostalgjinë, tërheqjen dhe joshjen.

Mund të duhen disa ditë për të hyrë në fuqi, por nëse tashmë jeni me personin që doni dhe thjesht dëshironi ta tërheqni edhe më shumë, mund të duhen vetëm disa orë ose minuta!


Banjë me kripë të trashë dhe livando për pastrim

Banjë me kripë të trashë dhe livando për pastrim

Dëshironi të merrni një spastrim shpirtëror dhe ende të gjitha mendimet tuaja?

Problemet e përditshme prekin njerëzit gjithnjë e më shumë.

Ne bëjmë jetë stresuese për shkak të punës, fëmijëve dhe stilit tonë të jetesës gjithnjë e më të egër.

Kjo krijon në kokën tonë një konfuzion të madh mendimesh që na përkeqësojnë ditë pas dite.

Rekomandohet që të gjitha këto ta pastroni të paktën një herë në 1 muaj në mënyrë që të jetoni në paqe me veten tuaj.

Banja e trashë me kripë dhe livando është ideale për këtë.

Përbërësit dhe përgatitja

Shikoni se si ta përgatisni dhe si ta merrni në një mënyrë të thjeshtë, të shpejtë dhe efektive!

  • 1 grusht livando të thatë;
  • 7 lugë gjelle kripë të trashë;
  • 1 litër ujë.

Përgatitja e banjës zgjat jo më shumë se 5 minuta!

Thjesht vendosini të gjithë përbërësit të ziejnë për rreth 3-4 minuta.

Pas kësaj kohe, fikeni zierjen dhe kullojeni të gjithë përzierjen.

Mbani vetëm ujin e banjës, pjesa tjetër e sendeve të kulluara thjesht mund të hidhet.

Tani mund të bëni dush dhe të shijoni të gjitha përfitimet e tij të mëdha!

Një dush për shkarkimin e pastrimit mendor dhe shpirtëror duhet të bëhet në një ditë të qetë.

Mundohuni të zgjidhni një ditë kur jeni vetëm në shtëpi dhe nuk ka konfuzion.

Pas kësaj mund të shkoni në tualet dhe të hidhni përzierjen e banjës me livando me kripë të trashë nga supet poshtë.

Lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndes Marinë gjatë këtij procesi.

Në fund, bekojeni veten dhe lëreni trupin tuaj të thahet natyrshëm, në këtë mënyrë do të merrni në maksimum të gjitha përfitimet e përzierjes.

Ju vetëm duhet ta përsërisni këtë recetë një herë në muaj ose një herë në dy muaj.

Kjo do të jetë e mjaftueshme për të mbajtur kokën të lirë nga mendimet e këqija dhe shpirtin tuaj të pastër nga energjitë e këqija që ju dëmtojnë.


Banja me livando dhe rozmarinë për prosperitet

Banja me livando dhe rozmarinë për prosperitet

Është shumë e rëndësishme të kesh dashuri dhe shëndet të mirë, por e vërteta është se edhe paratë luajnë një rol shumë të rëndësishëm në jetën e njerëzve.

Në ditët e sotme, asgjë nuk mund të bëhet pa para, ndaj është thelbësore të provojmë gjithçka për të përmirësuar jetën tonë financiare.

Një nga gjërat që mund të bëjmë është të provojmë një banjë me livando dhe rozmarinë.

Rozmarina është një përbërës i fuqishëm që tërheq para, fat dhe prosperitet.

Nëpërmjet tij do të mund të përfitojmë shpërblim më të mirë, më shumë fat në para dhe madje edhe në punësim.

Nuk kushton asgjë të provoni këtë banjë, ajo sjell vetëm përfitime për trupin, shëndetin dhe madje edhe portofolin tuaj!

Përbërësit dhe përgatitja

Ndiqni hapat tanë dhe bëni këtë banjë të mrekullueshme shumë shpejt!

  • 1 grusht rozmarinë të thatë;
  • 1 grusht livando të thatë;
  • 2 litra ujë.

Kjo banjë është paksa e ndryshme në atë që nuk ka nevojë të zihet.

Thjesht vendosni të gjithë përbërësit të pushojnë në 2 litra ujë për një periudhë prej 2 deri në 3 orë.

Pas kësaj kohe, kullojini të gjithë përbërësit dhe mbani vetëm ujin.

Sa i përket pjesës tjetër të banjës, thjesht mund ta hidhni.

Së pari nuk keni nevojë të bëni një dush të thjeshtë.

Thjesht hidhni ujin nga shpatullat tuaja poshtë, ndërsa mendon shumë para dhe shumë prosperitet në jetën tuaj!

Përfundoni banjën duke u lutur 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari.

Shpresoj që banja me rozmarinë dhe livando të përmbushë pritshmëritë tuaja dhe të ndihmojë vërtet jetën tuaj financiare!


Më shumë banja:

Përfitoni sa më shumë nga përfitimet e marrjes së një banjë me rozmarinë me përbërësit më të ndryshëm.

Përdorni të gjitha këto receta për të përmirësuar jetën tuaj dhe jetën e atyre që doni më shumë.

Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi mos hezitoni të lini një koment në seksionin përkatës të këtij artikulli.

<< Kthehu te MysticBr

38 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *