Kalo tek përmbajtja

Banjë me kripë të trashë dhe rozmarinë

21 Shpërndaje

Sot do t'ju prezantojmë banjë me kripë të trashë dhe rozmarinë (dhe kanellë) për shkarkim, lumturia dhe tërheqja e parave dhe prosperitetit në jetën tuaj.

Banjë me kripë të trashë dhe rozmarinë

Kjo është e drejtë, ju e lexoni mirë, një banjë e thjeshtë vetëm me këta përbërës është në gjendje të sigurojë të gjitha këto gjëra pozitive në jetën tuaj.

Është për të njëjtën arsye që vendosëm ta bëjmë këtë artikull sot.

Ne do t'ju tregojmë gjithçka që duhet të dini për këtë banjë të fuqishme shpëlarëse.

Nëse nuk e keni bërë kurrë, ju garantoj se do të filloni ta bëni mjaft rregullisht.

Fuqitë e saj janë aq të fuqishme sa nuk ka asnjë arsye për ta lënë mënjanë këtë banjë.

Vazhdoni ta lexoni këtë artikull, ia vlen vërtet!


Për çfarë shërben banja me kripë të trashë dhe rozmarinë?

Në këtë artikull do të mësojmë 2 banja.

Njëra është më e thjeshtë dhe tjetra më komplekse.

Le të vazhdojmë të shpjegojmë se çfarë janë dy banjat për shpjegimin e përdorimit të dy përbërësve.

Në një mënyrë shumë të përgjithshme ne do të kemi në tonë banjot e shpëlarjes përbërësit e mëposhtëm:

 • Kripë e trashë;
 • Rozmarinë;
 • Kembe te ulet.

kripën e trashë shërben për të bërë një shkarkim të plotë në trup.

Ai largon nga trupi dhe atmosfera juaj të gjitha energjitë negative, të gjithë syrin e keq, fatin e keq, zilinë dhe madje edhe magjitë që mund t'ju jenë bërë.

Është përbërësi më i fortë në këtë banjë dhe pa dyshim një nga më të njohurit.

Ai është në gjendje të largojë të gjitha sëmundjet që keni dhe t'ju sigurojë lehtësim dhe lumturi të menjëhershme menjëherë pasi të keni bërë banjë.

Asnjëherë mos e lini mënjanë kripën e trashë në një banjë shpëlarëse.

rozmarinën ka një fuqi shumë të veçantë në banja sepse shërben për të tërhequr fat për para dhe prosperitet!

Shumë njerëz janë plot me borxhe, shumë fatura për të paguar, shpenzime në fund të muajit dhe duket sikur paratë po pakësohen, por nuk i gjejnë dot zgjidhje këtij problemi...

Nëse përdorni rozmarinë në banjën tuaj, fati juaj mund të ndryshojë, në fakt do të ndryshojë!

Ju jep fat me para dhe ndihmon paratë tuaja të fitojnë më shumë.

Është një përbërës i fuqishëm që përmirëson jetën e shumë njerëzve, sepse paratë janë të nevojshme për çdo gjë në jetën tonë, apo jo?

Në fund kemi kanellënA Canela Është një plotësues i shkëlqyer për këtë banjë dhe përdoret në banjat më komplekse për shkak të fuqisë së tij për të rritur forcën e përbërësve të tjerë.

Shërben për të përmirësuar jetën tuaj në një mënyrë shumë të përgjithshme.

I jep një shtysë fatit, parave, punësimit dhe madje edhe dashurisë!

Çdo banjë që përdor kanellë do të jetë më e fortë.!

Në thelb këto janë fuqitë e 3 përbërësve të përdorur në këto banja.

Tani që e dini se keni disa receta jashtëzakonisht të fuqishme këtu, mund të vazhdoni të bëni banjën me kripë të trashë dhe rozmarinë!


Kripë e trashë dhe banjë e thjeshtë me rozmarinë

Banja me kripë të trashë dhe rozmarinë e thjeshtë shërben për të përmirësuar jetën tuaj financiare dhe gjithashtu për të hequr të gjitha të këqijat që trupi dhe shpirti juaj kanë mbartur me kalimin e kohës.

Kjo banjë është e ndryshme nga banja më poshtë, por kjo mund të bëhet në çdo fazë të hënës!

Banja më komplekse, e cila përdor kanellën, duhet bërë në hënën në rënie, ndaj nëse nuk keni kohë të prisni, bëni fillimisht banjën e thjeshtë.

Materiale:

 • 2 litra ujë;
 • 1 degë rozmarine shumë jeshile;
 • 7 lugë gjelle kripë të trashë.

Si të bëni një dush:

Bërja e kësaj banje është jashtëzakonisht e thjeshtë dhe e shpejtë, mjafton të ndiqni hapat e renditur më poshtë.

 1. Lërini 2 litra ujë të ziejnë;
 2. Shtoni degëzën e rozmarinës dhe lëreni të ziejë edhe për dy minuta;
 3. Në fund përziejmë 7 lugët kripë të trashë dhe i përziejmë derisa kripa të tretet plotësisht;
 4. Fikni zierjen;
 5. Hiqni degëzën e rozmarinës;
 6. Banja është gati!

Për sa i përket rozmarinës që mund ta hidhni, roli i saj në banjë tashmë është përmbushur!

Si të bëni një banjë me kripë të trashë dhe rozmarinë:

Bërja e dushit është gjithashtu mjaft e thjeshtë dhe e shpejtë.

Siç u përmend më lart, mund të merret çdo ditë të javës dhe çdo fazë të hënës.

 1. Së pari duhet të bëni një dush të thjeshtë;
 2. Derdhni ujin (të ngrohtë) nga qafa poshtë;
 3. Lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndes Marinë si ju;
 4. Lëreni trupin tuaj të thahet natyrshëm;
 5. Vishni veshje të ndritshme, të gëzuara.

Do të ndjeni lehtësim të menjëhershëm menjëherë pas bërjes së dushit.

Këto banja mund t'i kryeni çdo javë.

Një herë në javë është më se e mjaftueshme për të hipur gjithmonë mirë dhe me shumë fat për paratë!

Banjë me kripë të trashë dhe rozmarinë + kanellë

Po kërkoni diçka më të fuqishme?

Siç u përmend më lart, kanella do t'i japë banjës tuaj një nxitje të fortë.

E vetmja pikë negative e këtij banjo është se duhet të merret në fazën e hënës në rënie.

Nëse është afër kësaj faze të hënës, bëni një banjë me kripë të trashë, rozmarinë dhe kanellë.

Materiale:

 • 3 shkopinj kanelle;
 • 1 degë rozmarinë jeshile;
 • 7 lugë kripë të trashë;
 • 2 litra ujë.

Si të bëni një dush:

Bërja e banjës është praktikisht e njëjtë si më sipër, i vetmi ndryshim është se duhet të shtoni shkopinjtë e kanellës.

 1. Zieni 2 litra ujë;
 2. Shtoni degëzën e rozmarinës dhe ziejini për 2 deri në 3 minuta;
 3. Shtoni kripën dhe përzieni derisa të treten;
 4. Në fund shtoni 3 shkopinjtë e kanellës dhe përziejini mirë;
 5. Për të përfunduar, kullojeni të gjithë përzierjen dhe mbani vetëm ujin.

Banja me kripë të trashë dhe rozmarinë + kanellë është gati për t'u marrë.

Tani thjesht ndiqni hapat e mëposhtëm dhe shijoni fuqitë e tij të jashtëzakonshme për trupin dhe shpirtin!

Si të bëni dush me kripë të trashë dhe rozmarinë + kanellë:

Ndiqni të gjitha hapat për të bërë dush.

 1. Së pari bëni një dush të thjeshtë;
 2. Derdhni ujin (të ngrohtë) nga qafa poshtë;
 3. Lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndes Marinë si ju;
 4. Lëreni trupin tuaj të thahet natyrshëm;
 5. Vishni veshje të ndritshme, të gëzuara.

Banja është bërë tashmë dhe do të fillojë të hyjë në fuqi!

Mund ta merrni 1 herë dhe pas një jave të bëni një dush të thjeshtë, nëse nuk jeni në fazën e hënës në rënie.


Më shumë banja:

kryeje këtë banjë me kripë të trashë dhe rozmarinë + kanellë (i cili është përbërësi i banjës komplekse) sa herë që ndjeni nevojën.

Dua t'ju kujtoj se mund t'i bëni të dyja banjat, përderisa është një çdo javë.

Shumë fat, shpresoj që jeta juaj të përmirësohet tani e tutje!

<< Kthehu te MysticBr

21 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *