Kalo tek përmbajtja

Banja me trëndafil të bardhë për shtigjet e hapura

74 Shpërndaje

O banjë me trëndafil të bardhë për shtigjet e hapura është ende pak i njohur në botën mistike.

Banja me trëndafil të bardhë për shtigjet e hapura

Ne kontrolluam disa portale dhe pas një analize të thellë arritëm në përfundimin se shumica e tyre mendojnë se trëndafilat nuk janë as të dobishëm për hapjen e shtigjeve.

Ndryshe nga sa mendojnë këta njerëz, trëndafilat mund të hapin shumë mirë rrugë financiare, në dashuri dhe në jetë në një mënyrë shumë të përgjithshme.

Që kjo të ndodhë, mjafton të dini se si ta kombinoni këtë përbërës me të tjerë, si kripa e trashë.

Nëpërmjet këtij artikulli do të mësoni se si ta bëni këtë.

Ne do t'ju tregojmë se si të përdorni petalet e trëndafilit së bashku me përbërës të tjerë për këtë qëllim.


Cili është përdorimi i banjës me trëndafil të bardhë për të hapur shtigjet?

Para së gjithash… A e dini se çfarë është hapja e shtigjeve?

Bëhet fjalë kur njerëzit kanë mbyllur shtigjet drejt lumturisë, dashurisë dhe qëllimeve të tjera.

Kur rrugët tona nuk hapen, ne nuk mund të jemi të lumtur apo të arrijmë qëllimet tona.

Këto shtigje mund të mbyllen për shkak të energjitë e këqija, macumbas, magji apo edhe zili.

Nëpërmjet banjës me trëndafil të bardhë do të mund të pastroni gjithë trupin dhe shpirtin tuaj nga e gjithë kjo.

Në këtë mënyrë do të lejojë hyrjen e energjive të mira, Lëngje të mira eshte nga fat ne jeten tuaj.

Ky fat i mirë dhe këto lëngje të mira do të bëjnë gjëra të mira të shfaqen dhe të ndodhin në jetën tuaj, prandaj kjo banjë është kaq e rëndësishme për këdo.

Tani do të duhet të dini se si të përgatiteni dhe të bëni banjë për shtigje të ndryshme.

Në këtë artikull do të mësoni të hapni shtigje në jetën dashurie dhe financiare.

Zgjidhni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja dhe filloni ta përdorni që sot!


Banja me trëndafil të bardhë për të hapur shtigje në dashuri

Banja me trëndafil të bardhë për të hapur shtigje në dashuri
Trëndafili i Bardhë - Pixabay

Dashuria mund të mbetet e ndenjur në shumë njerëz për shkak të faktorëve të ndryshëm.

Më të zakonshmet janë përgjimi i energjive të këqija, zilia, magjitë dhe macumbas, por ndonjëherë ato mund të mbyllen për shkak të lidhjeve të dashurisë.

Nëse mendoni se keni rrugë të mbyllura në dashuri, duhet të merrni masa për t'i hapur ato një herë e përgjithmonë.

Ne kemi një dush që do ta bëjë atë menjëherë!

Banja me trëndafil të bardhë për të hapur shtigjet në dashuri do ta bëjë këtë në më pak se 24 orë.

Thjesht merrni atë sipas udhëzimeve tona dhe do të ndjeni efektet e menjëhershme menjëherë pas marrjes.

Përgatituni dhe bëni dush

Nëse doni të hapni rrugën në dashuri dhe të jetoni një jetë më të lumtur, mësoni se si ta bëni këtë përmes indikacioneve të dhëna më poshtë!

  • 7 petale trëndafili të bardhë;
  • 1 lugë mjaltë;
  • 2 lugë gjelle kripë të imët;
  • 2 litra ujë.

kjo banjë për të hapur shtigjet ka një përgatitje paksa të ndryshme nga të gjitha të tjerat.

Filloni banjën me trëndafil të bardhë duke vendosur 2 litra ujë në një tas dhe shtoni 7 petalet e trëndafilit të bardhë, mjaltin dhe 2 lugë kripë të imët.

Përziejini shumë mirë për 1 deri në 2 minuta.

Lëreni këtë përzierje të qëndrojë për rreth 1 deri në 2 orë dhe më pas keni përzierjen e duhur për dush.

Nuk ka nevojë të ziejë apo asgjë, thjesht lëreni të pushojë për kohën e treguar më sipër.

Filloni duke bërë dush vetëm me ujë të rrjedhshëm. Jepini përparësi ujit të pastër pa përdorur shampo ose sapun. Përdorni vetëm ujë.

Pas kësaj, përzierjen (përfshirë petalet e trëndafilit) do t'ju duhet ta derdhni nga shpatullat shumë ngadalë.

Ndërsa e bëni këtë, lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari, në mënyrë që të kërkoni mbrojtje dhe një pastrim më të plotë të trupit dhe shpirtit tuaj.

Banja juaj me trëndafila të bardhë është marrë.

Tani thjesht prisni përfitimet e tij të mëdha!

Në përvojën tonë ju do të ndjeni lehtësim të menjëhershëm menjëherë pas marrjes së tij.


Banja me trëndafila të bardhë për të hapur rrugë financiare

Banja me trëndafila të bardhë për të hapur rrugë financiare
3 trëndafila të bardhë

A e dini se jeta juaj financiare mund të jetë e zhytur në ogur dhe fat të keq?

A e dini gjithashtu se derisa të shpëtoni nga ky ogur nuk mund të fitoni apo kurseni para?

Është shumë e lehtë të dallosh nëse vuani nga ky problem…

Shenja e parë është të shihni se paratë po pakësohen ditë pas dite.

Ju përpiqeni dhe provoni dhe provoni, por paratë thjesht zhduken dhe gjëja më e keqe në lidhje me të është se ju as nuk e dini se ku shkuan në fund të ditës!

Kjo është shenja e parë që diçka mund të mos jetë në rregull…

Shenja e dytë është vështirësia për të fituar para, madje kerkon pune.

Këto janë dy shenja që tregojnë se duhet të hapni njëherë e mirë rrugët tuaja financiare para se të jetë tepër vonë.

Nëse dëshironi ta bëni këtë, mund të përdorni banjën me trëndafil të bardhë për të hapur rrugë financiare.

Përgatitja dhe marrja e banjës

Punon mirë dhe shpejt, thjesht ndiqni udhëzimet e dhëna më poshtë.

  • 7 petale trëndafili të bardhë;
  • 1 degë rozmarinë jeshile;
  • 3 lugë gjelle kripë të trashë ose të imët;
  • 1 Rrugë e vogël;
  • 2 litra ujë.

Kjo është një recetë me shumë përbërës, por nuk ka nevojë ta komplikoni përgatitjen e saj.

Hidhni 2 litra ujë të vluar dhe filloni duke shtuar 3 lugë kripë të trashë. E trazojmë shumë mirë.

Vazhdoni të shtoni në rue degëzën e rozmarinës dhe në fund 7 petalet e trëndafilit të bardhë dhe ziejini për 2 minuta.

Fikni zierjen, lëreni të ftohet dhe kullojeni të gjithë përzierjen.

Mbani vetëm ujin dhe hidhni përbërësit e mbetur.

Bëni një dush të thjeshtë dhe më pas hidhni përzierjen e mëparshme nga supet poshtë.

Ndërsa luani përzierjen, thoni fjalët e mëposhtme: "Le të hyjë paraja dhe prosperiteti në jetën time dhe fatkeqësia dhe gjithçka që pengon hyrjen e saj të asgjësohet përgjithmonë!".

Kur të përfundoni derdhjen e ujit, lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari.

Merret banja e trëndafilit të kuq në shtigjet e hapura.

Ju mund ta përsërisni këtë recetë çdo javë në çdo fazë të hënës dhe çdo ditë të javës.


A kanë efekte anësore banjat me trëndafil të bardhë?

Ne zgjedhim të kryejmë gjithmonë banja në shtigje të hapura dhe për çdo qëllim tjetër me përbërës 100% natyralë.

Në këtë rast, ne mbetemi të njëjtë.

Të gjitha banjot tona janë bërë me përbërës natyralë.

E vetmja gjë që duhet të kontrolloni është nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej tyre, veçanërisht ndaj rue dhe rozmarinës (ato janë më të zakonshmet).

Nëse keni alergji, nuk ju rekomandojmë të bëni banjë.

Nëse nuk keni alergji, mund t'i përdorni dhe abuzoni të gjitha pa problem!


Më shumë banja:

Përdorni fuqinë e madhe të kësaj banjë me trëndafil të bardhë për shtigjet e hapura financat dhe në dashuri.

Mos harroni kurrë të kryeni të gjitha ritualet me besim të madh dhe gjithmonë duke besuar se jeta juaj do të përmirësohet.

Nëse dëshironi të provoni kombinime të tjera, ju kërkojmë të komentoni rezultatet në këtë artikull, kështu që ne i përmirësojmë recetat tona ditë pas dite!

<< Kthehu te MysticBr

74 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *