Kalo tek përmbajtja

Banja për të qenë tërheqëse

11 Shpërndaje

Bukuria është diçka që praktikisht e kërkojnë të gjithë meshkujt dhe femrat dhe për këtë arsye është e nevojshme të merret një dush për t'u dukur tërheqëse në sytë e njerëzve të tjerë.

Të bëhesh më e bukur, më e bukur dhe më joshëse mund të jetë një plus i madh për këdo.

Ne marrim vetëvlerësimin më të lartë për shkak të lavdërimit, pamjes dhe përpjekjeve për të pushtuar të tjerët.

Problemi me këtë është se nuk është gjithmonë e lehtë...

Ka njerëz që lindin të bukur dhe të bukur, lindin me këtë dhunti, por kjo nuk i ndodh të gjithëve.

Shumë burra dhe gra lindin me karakteristika më pak të dëshiruara dhe më pak të vlerësuara…

Kjo mund të shkaktojë një jetë të vështirë.

Për fat të mirë ka një alternativë!

Mund të provoni disa banjot të jenë më tërheqëse, qoftë ai a banjë cigane ose një dush të rregullt.

Shikoni këtë artikull për gjithçka që duhet të dini!


Banjë për t'u dukur tërheqëse: Si funksionon?

Ka ende njerëz që nuk e dinë se si funksionojnë banjot me shpëlarje.

Ne vendosëm të marrim pak kohë nga ky artikull për të shpjeguar.

Ka nga ata që mendojnë se banja do të ndryshojë formën fizike të personit për të qenë më i bukur, por nuk ndodh kështu.

Të gjithë njerëzit kanë më shumë të mira dhe më pak të mira.

Ajo që ndodh shpesh është që këto gjëra më të bukura, më joshëse thjesht nuk vlerësohen.

Ajo që do të bëjë kjo banjë tërheqëse është t'i bëjë gjërat tuaja të mira, të mirat e trupit tuaj, të spikasin në sytë e burrave dhe grave.

Imagjinoni që keni një buzëqeshje të bukur, por askush nuk e vëren atë…

Banja do t'i bëjë njerëzit të duken dhe të magjepsen nga buzëqeshja juaj në një mënyrë të pabesueshme!

Një gjë kaq e thjeshtë mund t'i bëjë njerëzit t'ju shohin tërheqës dhe joshëse dhe mund t'ju bëjë të dëshiruar si kurrë më parë!

Kush flet për buzëqeshjen flet edhe për gjëra të tjera…

Mund të jenë buzët, sytë, flokët apo edhe këmbët.

Të gjithë kanë diçka të mirë për vete, edhe nëse mendojnë se nuk e kanë, dhe larja do ta bëjë atë gjë të dallohet dhe të admirohet nga sytë e të tjerëve.

Tani që e keni parë si funksionon banja, besoj se jeni më se gati për ta bërë atë.

Më poshtë kemi 3 receta shumë të fuqishme!


Banja cigane për t'u dukur tërheqëse

Banja cigane për t'u dukur tërheqëse
banjë cigane

Le të fillojmë me banjat cigane pasi ato njihen si të thjeshta dhe të shpejta!

Sekreti këtu qëndron tek zgjedhja e përbërësve dhe sasia e tyre.

Nëpërmjet kësaj recete ju do të jeni në gjendje të rrisni tërheqjen tuaj personale ditë pas dite, pavarësisht nga pamja juaj fizike.

Mjafton të ndiqni plotësisht recetën për këtë banjë të fortë për t'u dukur tërheqëse.

 • 1 lugë mjaltë;
 • 1 majë kripë;
 • 1 degëz e vogël livando;
 • 2 litra ujë;
 • 1 luge sheqer.

Përgatitni të gjithë banjën me shumë kujdes dhe sigurohuni që të përdorni vetëm përbërës të freskët (plus livando).

Filloni duke zier 2 litra ujë dhe duke shtuar një majë kripë dhe një lugë mjaltë. Tundeni mirë.

Shtoni degën e livandës dhe lugën e sheqerit dhe lëreni të ziejë për 3 minuta.

Fikni zierjen dhe lëreni të qetësohet e gjithë përzierja. Pasi të ketë pushuar, mund ta kulloni dhe të mbani vetëm ujin e banjës.

Masa e kulluar mund të hidhet, roli i saj është bërë.

Para së gjithash, ju rekomandojmë gjithmonë që të bëni një dush të thjeshtë, vetëm me ujë.

Tani ujin e përftuar në hapin e mëparshëm mund ta hidhni nga shpatullat poshtë duke i menduar gjërat e mira dhe pozitive.

Në fund të ujit, lutuni 1 Ati ynë dhe 1 Përshëndetje Mari, ndërsa prisni që trupi të thahet natyrshëm.

Pasi trupi juaj të jetë tharë, mund të visheni normalisht dhe të shijoni përfitimet e larjes për t'u dukur tërheqëse!

Tani që keni bërë dush, do të ndiheni më të pastër dhe më të sigurt.

Ju mund ta përsërisni këtë procedurë çdo 7 ditë në çdo ditë të javës.


Banja Pomba Gira për të qenë tërheqëse

Banja Pomba Gira për të qenë tërheqëse
Hena e plote

Pomba Gira është mbretëresha e 7 udhëkryqeve.

Ajo zotëron në mënyrë të përsosur tërheqje e joshje dhe asnjë njeri nuk i shpëton hijeshive të tij.

Ju mund të përfitoni nga ekspertiza juaj pushtuese për të bërë një dush për t'u dukur tërheqëse dhe për t'i kërkuar ndihmë gjatë kohës që e merrni.

Në këtë mënyrë ju do të shijoni banjën dhe gjithashtu fuqinë e Pomba Gira.

Një nga disavantazhet e këtij banjo është se duhet të merret gjatë Hena e plote.

Mësoni se si të përgatisni dhe bëni të gjithë banjën përmes udhëzimeve të dhëna më poshtë.

Si të përgatitet dhe të merret

 • Petalet e trëndafilit të kuq;
 • 3 lugë mjaltë;
 • Pak nga parfumi juaj më i mirë;
 • 1 litër ujë.

Banja përfshin parfum. Do të duhet të jetë parfumi juaj i preferuar dhe do t'ju duhet ta përdorni në ditët pas dushit, pasi do të funksionojë për të tërhequr burra ose gra.

Zieni një litër ujë dhe shtoni të gjithë përbërësit.

Lëreni të vlojë për 5 minuta dhe më pas kullojeni të gjithë përzierjen.

Pasi uji është në një temperaturë të këndshme, mund të bëni një dush për t'u dukur tërheqëse.

Ashtu si në banjën e mëparshme, fillimisht duhet të bëni një banjë të thjeshtë higjienike.

Pas kësaj, ju duhet të derdhni shumë ngadalë ujin nga shpatullat tuaja poshtë duke thënë lutjen e mëposhtme:

Pomba Gira e fuqishme, bëje që kjo banjë tërheqëse të tërheqë të gjithë meshkujt dhe të gjithë sytë e botës, ashtu siç tërhove kë të doje gjatë gjithë jetës.

Pas faljes së namazit, imagjinoni gjëra të mira në kokën tuaj, si një mashkull i dëshiruar që ju puth.

Lëreni veten të thahet natyrshëm dhe kënaquni që të jeni më në fund të lumtur!

Mund ta përsërisni banjën sa herë të dëshironi, vetëm mos harroni se do të duhet të jetë në një natë me hënë të plotë.

Nëse ai e bën atë në një hënë tjetër, ai thjesht nuk do të ketë aq shumë fuqi.


Banja të jetë tërheqëse pa zierje

Banja të jetë tërheqëse pa zierje
Rozë – PixaBay

Kemi hasur në disa njerëz që nuk u pëlqen të ziejnë ujë për të bërë banjë.

Me këtë në mendje vendosëm të botonim një banja të jetë edhe më tërheqëse pa pasur nevojë as të ziejë gjithë përzierjen.

Në vend të kësaj, ne do t'ju tregojmë se si t'i "pushoni" përbërësit në ujë në mënyrë që ai të nxjerrë të gjitha substancat e tyre pozitive.

Përbërësit do të jenë kryesisht rozë, më besoni se ia vlen ta provoni!

 • Një grusht petale trëndafili të kuq;
 • Një grusht petale trëndafili të bardhë;
 • 3 lugë sheqer;
 • 2 litra ujë.

Filloni duke hedhur 3 lugë sheqer në 2 litra ujë dhe duke i trazuar shumë mirë.

Pasi të treten, shtoni trëndafilat e kuq dhe të bardhë në majë të ujit dhe vendosni një leckë sipër që të pushojë.

Duhet të pushojë për të paktën 2 orë.

Pasi të kenë kaluar 2 orët, do t'ju duhet të kulloni të gjithë përzierjen dhe të mbani ujin, por nuk mund t'i hidhni petalet.

Merrni petalet e përdorura në banjë për t'u dukur tërheqëse dhe përhapini mirë në dyshemenë e banjës tuaj.

Pas kësaj mund të shkoni në tualet dhe ta derdhni përzierjen normalisht nga supet poshtë.

Ju nuk keni nevojë të bëni asnjë lloj namaz.

Thjesht shtrihuni me qetësi dhe gjithmonë keni mendime pozitive duke e bërë këtë.

Ju mund ta përsërisni këtë ritual në çdo fazë të hënës.

Ne ju rekomandojmë që ta bëni këtë banjë të paktën një herë në javë në një ditë që dëshironi.


A ka kundërindikacione banja për të qenë më tërheqëse?

Të gjitha banjat e treguara në këtë artikull janë 100% natyrale.

Ju mund t'i përdorni dhe abuzoni të gjitha pa asnjë problem, nuk ka asnjë të keqe.

Vetëm kini kujdes për të parë nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve.

Nëse është kështu, ne nuk ju rekomandojmë të bëni dush ose mund t'ju këshillojmë të mos e përdorni vetëm këtë përbërës.


Më shumë banja:

Shijoni përfitimet e mëdha të këtij të fuqishëm dush për t'u dukur tërheqëse në sytë e burrave, grave dhe të gjithëve rreth saj.

Nëse keni ndonjë dyshim në lidhje me procedurën, përbërësit ose ndonjë detaj tjetër, mos hezitoni të komentoni për këtë artikull.

Qëndroni në paqe.

<< Kthehu te MysticBr

11 Shpërndaje

Lini një koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *